Trzy przykłady zastosowania poduszki sensomotorycznej

Siedzący tryb życia coraz częściej określany jest jako jedna z chorób cywilizacyjnych. Niestety aktualnie siedzimy dużo – zarówno w pracy, jak i w domu. Najgorzej jednak, gdy zaczyna się to odbijać na zdrowiu naszego kręgosłupa. W takim przypadku istotne jest, aby nie początkowe bóle i uczucie sztywności nie doprowadziły do poważniejszych schorzeń. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiła się poduszka sensomotoryczna do siedzenia.

Co to jest?

Poduszkę sensomotoryczną do siedzenia inaczej nazywa się dyskiem sensomotorycznym. Jej celem jest przede wszystkim poprawa prawidłowej postawy w czasie siedzenia. Dzięki swoim właściwościom ma doskonały wpływ na kręgosłup, gdzie stymuluje ruchy krążków międzykręgowych. Tego typu poduszki odciążają nasze plecy w czasie siedzenia. Dzięki poduszce sensomotorycznej do siedzenia zmniejszamy ryzyko powstawania wielu schorzeń kręgosłupa, w tym różnego rodzaju zwyrodnień. Takie poduszki mają kształt okrągłej gumowej nakładki z wystającymi wypustkami. Poduszki sensomotoryczne przez cały czas masują mięśnie naszego kręgosłupa i są przy tym bardzo wygodne.

Dla kogo?

W dzisiejszych czasach w zasadzie moglibyśmy powiedzieć, że dla wszystkich. Nie mniej jednak są one przeznaczone przede wszystkim dla osób prowadzących siedzący tryb pracy, w tym zawodowych kierowców, a także osób spędzających wiele czasu przed komputerem. Ponadto chętnie korzystają z niej Ci, którzy chcą poprawić swoją koordynacje ruchową, oraz równowagę. Ponadto z poduszki sensomotorycznej do siedzenia chętnie korzystają trenujący fitness, oraz sportowcy, gdzie tego typu poduszki zapobiegają kontuzji stawów.

Trzy przykłady zastosowania poduszki sensomotorycznej

Poduszki sensomotoryczne można stosować w różnych celach, w tym także w celach treningowych. Tego typu poduszki mogą służyć zarówno do ćwiczeń koordynacyjnych, równoważnych przy niestabilnym podłożu, jak i w otwartych łańcuchach kinetycznych. Zastosowanie poduszki sensomotoryczne pozwala przykładowo koordynować ciężar przy przekładaniu nogi na nogę. Poprawia stabilność u osób starszych, gdzie zmniejsza ryzyko upadków.

Jak już wyżej zostało wspomniane dzięki poduszce sensomotorycznej utrzymujemy prawidłową pozycje podczas siedzenia. W ten sposób normalizuje się napięcie mięśni, tym samym mamy mniejsze ryzyko na przeciążenie kręgosłupa.

Zobacz: http://www.sissel.com.pl/sissel-sitfit-plus.html

Warto też powiedzieć nieco więcej o charakterystycznych wypustkach, a ściślej o ich zastosowaniu. Mają one wpływ przede wszystkim na receptory czuciowe oparte na podeszwach stóp. Wówczas poprawia się ich ukrwienie, gdzie dzięki temu nasze stopy relaksują się.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszka.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/01/poduszka-150x150.jpgadminPoduszkibóle kręgosłupa,kręgosłup,poduszka do siedzenia,poduszka ortopedyczna,poduszka sensomotoryczna,siedzenieSiedzący tryb życia coraz częściej określany jest jako jedna z chorób cywilizacyjnych. Niestety aktualnie siedzimy dużo – zarówno w pracy, jak i w domu. Najgorzej jednak, gdy zaczyna się to odbijać na zdrowiu naszego kręgosłupa. W takim przypadku istotne jest, aby nie początkowe bóle i uczucie sztywności nie doprowadziły...porady i testy