regres snu u dwulatków

To nieprawda, że dzieci zaczynają się buntować dopiero wtedy, kiedy dorastają i że najtrudniejszym wiekiem dzieci dla całej rodziny jest bycie nastolatkiem z burzą hormonów. O buntach naszych dzieci możemy przekonać się już znacznie wcześniej, kiedy dziecko osiąga około drugiego roku życia, najczęściej pojawiają się bunty związane z porą drzemki oraz samymi drzemkami.

To czas, kiedy w życiu naszych dzieci przychodzi czas na drugi już w ich krótkim życiu regres snu. Warto jednak już w tym miejscu zasygnalizować, że nie zawsze kłopoty ze spaniem oznaczają regres, czasem związane są z przyzwyczajaniem dziecka do zasypiania z gadżetami w postaci butelki czy smoczka, przez co dziecko nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z koniecznością zapadnięcia w sen. Problemy ze spaniem mogą wynikać również z nieodpowiednio przygotowanego harmonogramu dnia. O regresie możemy mówić jedynie w przypadku, kiedy dziecko dotychczas samodzielnie dobrze zasypiające i nieprzebudzające się w nocy nagle zaczyna sygnalizować, że spanie to nie jego działka.

Jakich objawów regresu mogą spodziewać się rodzice?

Regres snu najczęściej będzie objawiał się niechęcią dziecka do codziennych drzemek, które do tej pory były uważane przez niego za przyjemność. Dziecko może na przykład bez zmrużenia powiek bawić się w łóżeczku, ale może równie dobrze płakać. Czasem dziecko odmawia wieczorem pójścia spać, a kiedy się położy, ma kłopoty z zasypianiem, czasem jest w stanie leżeć nawet przez kilka godzin i nie spać, tylko leżeć oraz płakać. Dziecko może także prosić o kolejną przeczytaną bajkę czy kolejna piosenkę lub inne rzeczy, które będą miały za zadanie odwlec moment położenia się spać. Regres to również pobudki w nocy bez jakiś jasno określonych przyczyn, szczególnie, jeśli wcześniej nie miały one miejsca lub wczesne wstawanie, głównie wtedy, kiedy dziecko dosypiało normalnie do odpowiednich na wstanie i rozpoczęcie dnia godzin.

Jakie są przyczyny regresu snu?

Tych jest kilka i można ich szukać u różnych źródeł. Niektóre dzieci osiągając dwudziesty czwarty miesiąc życia zaczynają chadzać bez założonej pieluszki, co przekłada się w linii prostej – jak każda nowa rzecz czy umiejętność – na kłopoty ze spaniem. Zawsze przy uczeniu się nowych rzeczy dziecko za priorytet stawia jedno zadanie, spychając inne rzeczy, na przykład spanie, na boczny tor. Dziecko w ten sposób może także wypróbowywać nasze granice, do jakich może posunąć się w negocjacjach.

Regres snu u dwulatków – jak postępować?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/regres-snu-1024x536.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/regres-snu-150x150.jpgMarcin P.Senkłopoty ze spaniem dzieci,nechęć do drzemek,objawy regresu,problemy ze snem,regres snu,regres snu u dwulatka,sen w trakcie dniaTo nieprawda, że dzieci zaczynają się buntować dopiero wtedy, kiedy dorastają i że najtrudniejszym wiekiem dzieci dla całej rodziny jest bycie nastolatkiem z burzą hormonów. O buntach naszych dzieci możemy przekonać się już znacznie wcześniej, kiedy dziecko osiąga około drugiego roku życia, najczęściej pojawiają się bunty związane z porą...porady i testy