aktywność fizyczna nastolatków

Okres dojrzewania to bardzo ważny czas w życiu młodego człowieka. Zachodzą w tym czasie liczne zmiany nie tylko w sposobie myślenia, ale i w ciele, gdzie przemienia się ono każdego dnia. Pytanie, czy w dzisiejszych czasach młodzież w wieku nastoletnim dba o prawidłową kondycje swojego ciała? Postanowiliśmy więc bliżej przyjrzeć się nie tylko samemu zdrowemu ruchowi nastolatków, ale i jak radzić sobie z konsekwencjami, gdy jego brak.

Dlaczego młodzież chce ćwiczyć?

Tu często powodem nie są same względy zdrowotne, a wzrokowe. Dziewczyny bowiem chcą mieć szczupłą sylwetkę jak ich idolki z telewizji, chłopacy z kolei chcą imponować dziewczynom doskonałą, wyrzeźbioną sylwetką.

Nastolatki jednak do wysiłku fizycznego powinni podchodzić z głową, gdzie treningi powinny być wcześniej skonsultowane z lekarzem, czy trenerem personalnym. Bardzo ważne też, aby ćwiczenia były podparte odpowiednia dietą.

Co daje ruch w życiu nastolatków?

Zdrowy ruch w życiu młodzieży jest bardzo ważny z wielu względów. Ruszając się młodzież nie ma problemu z otyłością która często prowadzi chociażby do takich chorób jak cukrzyca, nadciśnienie, czy problemów z sercem, oraz układem krążenia. Zdrowo ruszając się młodzież się nie garbi, a to przecież zgarbiona sylwetka często jest powodem poważniejszych wad postawy, a nawet skoliozy. Zyskuje na tym również układ oddechowy, oraz sercowy.

Niestety, młodzież rusza się coraz mniej

A powodem jest wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem, lub telewizorem, zamiast chociażby na świeżym powietrzu. Do tego dochodzą słodko – słone przekąski, oraz kolorowe, gazowane napoje… Co gorsze, statystyki w tym temacie rosną z roku na rok. Ponadto dochodzą nagminne, często nie uzasadnione zwolnienia z WF-u.

Pomocne poduszki ortopedyczne?

Choć z pewnością nie rozwiążą wszystkich problemów, to z pewnością zadbają o zdrowy sen, który w przypadku nastolatków jest ogromnie ważny. Dzięki poduszkom ortopedycznym może pozbyć się nie tylko bóli i urazów kręgosłupa, ale wspomnianych wyżej również wad postawy. Nawet nie mając konkretnych problemów może korzystać z poduszek w formie profilaktyki, która z pewnością może mu tylko zaprocentować.

Grunt, by poduszkę ortopedyczną odpowiednio dobrać. W związku z tym należy zwrócić uwagę na pozycje w której się zasypia, dlatego jeśli mowa o spaniu na boku, to najlepszym rozwiązaniem jest poduszka w kształcie „wałka”, zasypiając na plecach najlepsza poduszka, to będzie ta niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku, śpiąc na brzuchu najlepiej jest położyć się na poduszkę w kształcie gwiazdy.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/sport.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/sport-150x150.jpgadminZdrowieaktywność fizyczna,aktywność fizyczna nastolatków,sport,WF,zdrowieOkres dojrzewania to bardzo ważny czas w życiu młodego człowieka. Zachodzą w tym czasie liczne zmiany nie tylko w sposobie myślenia, ale i w ciele, gdzie przemienia się ono każdego dnia. Pytanie, czy w dzisiejszych czasach młodzież w wieku nastoletnim dba o prawidłową kondycje swojego ciała? Postanowiliśmy więc bliżej...porady i testy