Wytrzymałość mięśniowa to bardzo istotna cecha dla każdej osoby trenującej. Nieodłącznym elementem związanym z wytrzymałością mięśniową jest test Coopera. To ćwiczenia sprawdzające ową wytrzymałość. Można samemu ów test zrobić, ale można także skorzystać z różnych organizowanych testów.

Test Coopera

Test Coopera nie jest niczym innym jak próbą wytrzymałościową, która została wymyślona przez amerykańskiego lekarza. Kenneth Cooper stworzył specjalny test sprawnościowy, którego adresatem była amerykańska armia. Jednakże owa próba sprawnościowa stała się tak popularna, że do dzisiaj się ją powiela w wielu różnych krajach. Głównym odbiorcą owego testu obecnie są sportowcy zawodowi, aczkolwiek nie można go odnosić wyłącznie do nich. Test Coopera polega na tym, iż wykonuje się dwunastominutowy bieg bez żadnej przerwy. Oczywiście samo ukończenie biegu nie jest być może niczym szczególnym. Niemniej jednak pozwala na określenie maksymalnej wydolności tlenowej, a to ma przełożenie na poziom kondycji fizycznej.

Przed przystąpieniem do Testu Coopera należy dobrze się rozgrzać, ponieważ ludzki organizm jest w jego trakcie poddany bardzo dużemu wysiłkowi. Wyniki testu są bardzo łatwe do odczytania. Wystarczy bowiem zajrzeć do specjalnej tabelki i z niej odczytać właściwy wynik. Dzięki niemu możemy łatwo dowiedzieć się, na jakim poziomie znajduje się aktualnie nasza kondycja. To może nas utwierdzić w przekonaniu, że jest dobrze lub też skłonić nas do podjęcia działań mających na celu poprawę owej kondycji.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/test-coopera-tabela-z-wynikami_3352397.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/09/test-coopera-tabela-z-wynikami_3352397-150x150.jpgAneta R.Newsmięśnie,sport,test coopera,wytrzymałość mięśniowaWytrzymałość mięśniowa to bardzo istotna cecha dla każdej osoby trenującej. Nieodłącznym elementem związanym z wytrzymałością mięśniową jest test Coopera. To ćwiczenia sprawdzające ową wytrzymałość. Można samemu ów test zrobić, ale można także skorzystać z różnych organizowanych testów. Test Coopera Test Coopera nie jest niczym innym jak próbą wytrzymałościową, która została wymyślona...porady i testy