Praca kierowcy, to ostatnio coraz popularniejszy zawód nie tylko wśród mężczyzn, ale i kobiet. Pytanie co wiemy o tej pracy? Bo jeżeli ktoś uważa, że polega ona wyłącznie na „siedzeniu za kółkiem” i nie wymaga wysiłku fizycznego, to jest w głębokim błędzie. Zawód kierowcy bowiem wiąże się z ogromną koncentracją, która wyczerpuje nie tylko nasz umysł, ale i mięśnie. W związku z tym postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się nie tylko wadom pracy za kierownicą, ale i sposobom jak sobie z nimi radzić.

Skutki pracy za kółkiem

Jak już wyżej zostało wspomniane utrzymanie prawidłowej koncentracji w czasie jazdy wiąże się z napinaniem większości mięśni, a taki stan rzeczy niestety sprzyja początkowo uczuciu sztywności i mrowienia kręgosłupa, ale i często później poważniejszym schorzeniom. Ważne, aby takich objawów nie bagatelizować i od razu zgłosić się do lekarza. Ponadto warto zwrócić uwagę jak siedzimy za kierownicą. Czy wszystkie potrzebne urządzenia mamy pod ręką, czy nie garbimy się, jak się często i o to nie potrafimy zadbać. To z kolei może prowadzić do wad postawy, w tym także skoliozy.

Poduszki ortopedyczne do samochodu

To prawdopodobnie coś co powinien w dzisiejszych czasach posiadać każdy kierowca. Pytanie jaki rodzaj poduszki jest najlepszy? Tu warto nadmienić, że w przypadku siedzenia za kierownicą bardzo ważne jest zadbanie o odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Tak, czy inaczej bardzo dobrym rozwiązaniem są poduszki w formie nakładki w kształcie fotela, które nakładamy na prawidłowy fotel. Oprócz wyżej wspomnianego wsparcia ortopedycznego, poduszki te są również bardzo wygodne. Jeszcze innym rozwiązaniem mogą być tak zwane podkładki z wystającymi punkcikami koncentrujące się na mięśniach ud, oraz pośladków.

Poduszki ortopedyczne są doskonałą formą rehabilitacji, ale i profilaktyki, nie mniej jednak warto skonsultować wcześniej ich zakup z lekarzem w celu dobrania najbardziej odpowiedniej. Można je kupić zarówno w sklepie z asortymentem do rehabilitacji, jak i na licznych aukcjach internetowych. Ogromną popularnością cieszą się firmy internetowe specjalizujące się właśnie w produkcji poduszek ortopedycznych do samochodu.

Jak możemy zadbać o siebie w aucie?

Wystarczy, że przed trasą poświęcisz choć kwadrans na krótkie przysiady, podskoki, wymachiwania rękoma, czy na małą przebieżkę. Co ciekawe, nawet zwykle stanie w korku można poświęcić na delikatnie przeciągnięcie się. Warto pamiętać również o tym, aby w przypadku długich tras stawać przynajmniej co 1,5 godziny.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/samochod.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/samochod-150x150.jpgadminPoduszkiból pleców,bóle kręgosłupa,kręgosłup,poduszki,poduszki dla kierowców,poduszki do siedzenia,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne do siedzeniaPraca kierowcy, to ostatnio coraz popularniejszy zawód nie tylko wśród mężczyzn, ale i kobiet. Pytanie co wiemy o tej pracy? Bo jeżeli ktoś uważa, że polega ona wyłącznie na „siedzeniu za kółkiem” i nie wymaga wysiłku fizycznego, to jest w głębokim błędzie. Zawód kierowcy bowiem wiąże się z ogromną...porady i testy