Każdy rozsądny rodzic zdaje sobie sprawę z faktu, że sen pełni bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Już od dnia narodzin w czasie snu maluch nabywa nowe umiejętności, rośnie, rozwija się i odpoczywa. Noworodek śpi niemalże 18 godzin w ciągu doby. W późniejszych latach sen skraca się, jednakże jego rola pozostaje tak samo ważna.

Poduszki ortopedyczne a zdrowie dziecka

Każdemu dziecku warto zapewnić zdrowy sen. Osiągnąć można to stosując idealnie dopasowane do jego potrzeb poduszki ortopedyczne. Jak dobrać poduszę możemy przeczytać TUTAJ.  Poduszki to wyroby medyczne, które są niezbędne wówczas gdy borykamy się z problemami kręgosłupa, ale jednocześnie jeśli chcemy działać profilaktycznie i zapobiegawczo. Poduszka ma wspierać ciało naszego dziecka w czasie snu, nawet jeśli maluch nie ma żadnych problemów z kręgosłupem. Dzięki poduszkom mamy szansę wspierać prawidłowy układ kostny dziecka, a także zapobiega wszelkiego typu dysfunkcjom.

Warto zaznaczyć, że wybór poduszki ortopedycznej dla dziecka jest niezwykle ważnym elementem i nie warto oszczędzać, ponieważ przyniesie nam ta decyzja pozytywne skutki w przyszłości. Badania, jakie przeprowadzono dowiodły, że dzieci, które śpią regularnie na poduszce medycznej cechują się większą zdolnością i swobodą ruchową. Dodatkowo nie można zapominać, iż autonomiczny kształt poduszki sprawia, że sen dziecka staje się stabilny, głębszy a dzięki o wiele bardziej komfortowy. Dzieci które używają poduszek ortopedycznych śpią spokojniej, są wyspane, wypoczęte, oraz zrelaksowane. Tym samym w ciągu dnia są spokojniejsze, szybciej się uczą i lepiej integrują się z innymi dziećmi.

Bezpieczne produkty z certyfikatem

Wybierając poduszkę ortopedyczną dla naszego dziecka, warto mieć na uwadze, aby produkt był bezpieczny, sprawdzony i certyfikowany. Warto wybierać produkty posiadające certyfikaty CE i znak Q. Na ogół są one stworzone z najwyższej jakości pianki poliuretanowej z funkcją „memory”. Takie poduszki świetnie przystosowują się do kształtu ciała dziecka, dbają o kręgosłup, a także o dobre samopoczucie maluchów. Takich poduszek mogą już używać dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia.

Zdrowy i komfortowy sen dziecka jest podstawą do rozwoju układu kostnego, ale również psychicznego. Jeśli dziecko jest zrelaksowane i wypoczęte wówczas lepiej się rozwija, jest kreatywne, a także lepiej radzi sobie z problemami i stresem.

 

Zdrowy sen dzieckahttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdrowy-sen-dziecka-1024x639.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdrowy-sen-dziecka-150x150.jpgAneta R.Poduszkisen,sen dziecka,zdrowy sen,zdrowy sen dziecka'Każdy rozsądny rodzic zdaje sobie sprawę z faktu, że sen pełni bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Już od dnia narodzin w czasie snu maluch nabywa nowe umiejętności, rośnie, rozwija się i odpoczywa. Noworodek śpi niemalże 18 godzin w ciągu doby. W późniejszych latach sen skraca się, jednakże jego...porady i testy