Aktualnie silny stres towarzyszy nam każdego dnia. Niestety jego skutkiem jest przede wszystkim bezsenność, która już po krótkim czasie odbija się na naszym zdrowiu. Sam stres powoduje również m.in. dekoncentracje, rozdrażnienie, czy problemy z zapamiętywaniem. Kiedy środki farmakologiczne nie są wystarczająco skuteczne warto sięgnąć po naturalne metody. Zwłaszcza, że te są całkowicie bezpieczne. Od lat sprawdzonym sposobem na stres jest herbata z melisy. Zarówno o jej składzie, jak i działaniu można przeczytać tutaj.

Melisa – jak działa?

Napar z melisy pomaga przy pobudzeniu nerwowym, rozdrażnieniu, silnym stresie, stanach lękowych. Pomaga nawet przy nerwicach wegetatywnych. Herbata z melisy reguluje prawidłową czynność serca. Może być stosowana przy nerwicy serca, depresji, czy melancholii. Pomaga przy wielu chorobach serca, m.in. miażdżycy. Istotne jednak, że ułatwia nam naturalne zasypianie. Częstym skutkiem bezsenności są bóle głowy nierzadko prowadzące do migreny – i tu melisa okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Spowalnia również proces starzenia się. Dodatkowo warto podkreślić, że melisa poprawia trawienie, oraz pomaga w czasie bolesnych miesiączek. Sprawdza się również w przemyśle kosmetycznym jako środek na przetłuszczające się włosy, oraz środek nawilżający do cery wrażliwej.

Melisa – ważne informacje

Olejek z melisy działa bakteriobójczo, dlatego stosuje się go jako okład przy opryszczce, grzybicach, a także ukąszeniach owadów. Melisę w postaci proszku można kupić w aptece. Zawiera ona jednak stosunkowo mało olejku eterycznego, który silnie spiera jej skuteczne działanie. Najlepsza melisa więc to ta prosto z ogródka. Melisa jest na tyle bezpieczna, że mogą stosować go także dzieci, oraz kobiety w ciąży.

Melisa – jak przyrządzić?

Dwie łyżki poszarpanych liści melisy wysyp do szklanki, a następnie zalej wrzącą wodą. Napar powinien parzyć się przez ok. 15 minut. Można pić nawet 2 szklanki dziennie.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Meliska-1024x768.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/03/Meliska-150x150.jpgadminSennatura,sen,zdrowieAktualnie silny stres towarzyszy nam każdego dnia. Niestety jego skutkiem jest przede wszystkim bezsenność, która już po krótkim czasie odbija się na naszym zdrowiu. Sam stres powoduje również m.in. dekoncentracje, rozdrażnienie, czy problemy z zapamiętywaniem. Kiedy środki farmakologiczne nie są wystarczająco skuteczne warto sięgnąć po naturalne metody. Zwłaszcza, że...porady i testy