Chrapanie jest bardzo częstą przyczyną nieporozumień i kłótni rodzinnych. Bardzo trudno zachować pozytywne stosunki z żoną lub mężem, jeżeli budzimy ich własnym głośnym chrapaniem. Co więcej, wielu ludzi budzi się również na dźwięk swojego własnego chrapania. Sprawia to, że nikt nie jest wyspany i zadowolony – ani sprawca, ani ofiara. Chrapanie dotyka ludzi niezależnie od wieku i płci. Bardziej powszechne jest wśród kobiet i mężczyzn w średnim wieku, a także wśród osób otyłych. Mowa jednak o chrapaniu patologicznym, czyli ciągłym, niezależnie od okoliczności.

Chrapanie okolicznościowe może dotknąć każdego i choć nie występuje każdej nocy, a w ściśle określonych warunkach, takich jak choroba – jest równie irytujące. Dlatego walka z nim jest koniecznością każdego, kto ceni sobie spokojne, przespane noce i spokój w rodzinie. Chrapanie jest też rzeczą, która nie tylko zagraża naszemu związkowi partnerskiemu, ale również zdrowiu. Występujący przy chrapaniu bezdech senny może być przyczyną wielu dolegliwości, również dolegliwości natury psychicznej – występowania depresji i stanów lękowych.

Sposoby leczenia

Wiele jest sposobów leczenia chrapania. Środki farmaceutyczne na tę przypadłość występują powszechnie – rynek jest nimi nasycony, a ciągle przybywa na nim nowych, innowacyjnych i gwarantujących pełną skuteczność lekarstw.

Środki farmakologiczne na leczenie znajdziemy w każdej możliwej postaci – będą to spraye, syropy, tabletki, plastry. Na pytanie – czy leczenie farmakologiczne chrapania jest skuteczne? Można odpowiedzieć w dwójnasób – i tak, i nie. Tak, ponieważ zastosowanie jakiegoś preparatu z tej listy, niezależnie od tego w jakiej formie go zastosujemy, powinno poradzić sobie z dolegliwością, której skutkiem jest chrapanie. Nie, ponieważ „poradzić sobie z dolegliwością” nie jest równoznaczne ze stwierdzeniem „rozwiązać problem dolegliwości”. Stosowane na noc, tuż przed snem środki farmakologiczne są i powinny być traktowane jako środki doraźne. Jeżeli znamy źródło naszego chrapania, to zastosowanie takiego plastra na rozszerzenie kanałów nosowych, tabletki i syropy na nawilżenie gardła i zapobiegnięcie zapadaniu się miękkiej tkanki lub spraye na nawilżenie nosa powinny być skuteczne. Jednak należałoby je brać każdej nocy, inaczej problem chrapania powróci.

Na szczęście leczenie farmakologiczne nie jest jedynym dostępnym nam. Domowe sposoby na chrapanie istnieją tak długo jak sam problem chrapania. Warto zwrócić się w ich stronę – na pewno wyniesie nas to i zdrowiej, i taniej. Dodatkowo mamy szansę na to, by całkowicie i na zawsze pozbyć się naszych problemów z chrapaniem.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2015/05/chrapaniee-1024x564.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2015/05/chrapaniee-150x150.jpgadminSenchoroby,chrapanieChrapanie jest bardzo częstą przyczyną nieporozumień i kłótni rodzinnych. Bardzo trudno zachować pozytywne stosunki z żoną lub mężem, jeżeli budzimy ich własnym głośnym chrapaniem. Co więcej, wielu ludzi budzi się również na dźwięk swojego własnego chrapania. Sprawia to, że nikt nie jest wyspany i zadowolony - ani sprawca, ani...porady i testy