Jeśli każdego ranka budzik wyrywa cię ze snu a ty wcale nie masz zamiaru rozpoczynać nowego dnia a wręcz przeciwnie masz zamiar jeszcze poleżeć, trzeba zmienić ten nawyk. Jak budzić się rano i cieszyć się z pierwszych promieni słońca, zamiast chować głowę pod poduszkę i marzyć aby jeszcze trwała noc?

Jak wstać rano bez bólu?

Najważniejsze to oswoić się z budzikiem. To jedna z najskuteczniejszych metod porannego wstawania. Budzik oczywiście jest wynalazkiem który pomaga śpiochom jednak nie wszyscy lubią jego głos. Nagły alarm wyrywa nas z aktualnej fazy snu, dlatego szybkie ściągnięcie cieplutkiej kołdry jest nie lada wyczynem. Przerywany kilkuminutową drzemką sen może nieść dla naszego zdrowia bardzo poważne konsekwencje psychofizyczne. Może powodować drażliwość, wahania nastroju a także problemy z koncentracją. Dodatkowo jesteśmy podatni na ospałość a także obniżoną sprawność fizyczną. Warto całkiem zrezygnować z drzemki i wstać już po pierwszym dźwięku budzika. Dodatkowo zrezygnujmy z głośnych i denerwujących dzwonków, gdyż nie są one miłą melodią dla ucha.

Wstawaj powoli

Kiedy już uda Ci się wstać z łóżka, pamiętaj aby wstawać powoli, nie śpiesząc się. Warto kilka minut poświęcić na dobudzenie się. Usiądź, przeciągnij się, wyprostuj, powoli wstań. Zwiększmy komfort wstawania warto położyć przy łóżku miękki i puszysty dywanik.

Idealna motywacja

Oczywiście to motywacja jest najważniejsza aby bez problemu rano wstać z łóżka. Znajdź powód dla którego każdego dnia będziesz wstawać. Zaplanuj zajęcia, które będą sprawiały ci przyjemność. Takie postanowienia są lepsze aniżeli budzik.

Sztuka porannego wstawaniahttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/bezsennosc_2.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/bezsennosc_2-150x150.jpgAneta R.Senbudzik,poranne wstawanie,rano,wstawanieJeśli każdego ranka budzik wyrywa cię ze snu a ty wcale nie masz zamiaru rozpoczynać nowego dnia a wręcz przeciwnie masz zamiar jeszcze poleżeć, trzeba zmienić ten nawyk. Jak budzić się rano i cieszyć się z pierwszych promieni słońca, zamiast chować głowę pod poduszkę i marzyć aby jeszcze trwała...porady i testy