Witamina D jest bardzo ważna dla rozwoju młodego człowieka oraz dla podtrzymania pełni zdrowia każdego człowieka. Podstawą w dostarczaniu owej witaminy do ludzkiego organizmu jest oczywiście jej synteza pod wpływem promieni słonecznych. Ponadto witaminę D możemy do naszego organizmu dostarczać również poprzez pożywienie. Między innymi znajduje się ona w rybach, produktach mlecznych, w wątrobie, jajach oraz innych owocach morza. Ponadto na rynku mamy do czynienia z wieloma suplementami diety opartymi o ową witaminę D.

Poziom witaminy D

Suplementy są szeroko reklamowane jako bardzo ważny środek uzupełniający poziom witaminy D. W naszym kraju mamy do czynienia ze stosunkowo małą ilością dni słonecznych. Tym samym owa reklama może na nas działać jeszcze mocniej. Jednakże nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że witamina D może być również przedawkowana. Wystawiając się na działanie słońca, możemy mieć do czynienia z oparzeniami słonecznymi. Nigdy jednak w ten sposób na pewno nie dojdzie do przedawkowania witaminy D pod skórą. Dlatego też przedawkować ją można tylko i wyłącznie stosując jej suplementację. Jest to bardzo groźne, ponieważ przedawkowanie owej witaminy może nieodwracalnie uszkodzić ludzkie nerki. Tym samym sięganie po suplementy diety zawierające witaminę D powinno być uzasadnione. Najlepiej jest w tym względzie poradzić się lekarza, aby potem nie musieć usuwać niekorzystnych skutków zażywania zbyt dużej ilości witaminy D w suplementach.

Jak przyjmować witaminę D

Osoby dorosłe powinny każdego dnia przyjmować witaminę D w ilości od 400 do 1000 IU. Jeśli chodzi natomiast o osoby powyżej 50 roku życia, to owa ilość się zwiększa i wynosi od 800 do 2000 IU. Przyjmując dodatkowo suplementy diety zawierające witaminę D możemy bardzo łatwo przedawkować dozwoloną ilość. Jeżeli zdarzy się to sporadycznie, prawdopodobnie nasz organizm z tą sytuacją sobie poradzi. Jeśli jednak codziennie będziemy przyjmować zbyt dużą ilość owej witaminy, to będzie to poważne zagrożenie naszego zdrowia, głównie dla naszych nerek.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/d.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/d-150x150.jpgAneta R.ZdrowieD3,suplementy,witamina D,zdrowieWitamina D jest bardzo ważna dla rozwoju młodego człowieka oraz dla podtrzymania pełni zdrowia każdego człowieka. Podstawą w dostarczaniu owej witaminy do ludzkiego organizmu jest oczywiście jej synteza pod wpływem promieni słonecznych. Ponadto witaminę D możemy do naszego organizmu dostarczać również poprzez pożywienie. Między innymi znajduje się ona w...porady i testy