Adekwatna ilość zdrowego i komfortowego snu przekłada się pozytywnie na regenerację naszego ciała i umysłu. Jeżeli nasz sen jest spokojny, komfortowy i dostatecznie długi zapewni nam każdego dnia odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Niestety, współcześnie bardzo wiele osób boryka się z chronicznym niedoborem snu. Niesie to wiele negatywnych aspektów dla naszego zdrowia i samopoczucia, co sprawia, że naprawdę powinniśmy zadbać o jakość i długość naszego snu. Jeżeli przez długi okres czasu zbyt krótko śpimy, lub też nasz sen nie przynosi nam odpoczynku, powinniśmy mieć na uwadze to, że będzie nam towarzyszyć nie tylko złe samopoczucie, ale wręcz mogą pojawić się groźne choroby.

Długość, jakość i higiena snu

Aby po prostu móc dobrze się wysypiać powinniśmy zadbać o kilka bardzo ważnych czynników. Przede wszystkim liczy się długość naszego snu, albowiem każdy powinien co noc przesypiać około 8 godzin. Oczywiście istotna jest również higiena naszego snu, oraz jego jakość. O elementy te zadbać możemy stosując poduszki ortopedyczne. Więcej na temat poduszek możemy znaleźć w PORADNIKU.

Warto wiedzieć, że każdy z nas może cierpieć czasem na bezsenność. Problem zaczyna się wówczas, gdy bezsenność towarzyszy nam wiele tygodni, a tym samym staje się chroniczna. Oczywiście sen jest sprawą indywidualną, jednakże jego niedobór powoduje bardzo wiele negatywnych dla organizmu elementów. Przede wszystkim wpływa na dobory rytm dnia. Kiedy późno chodzimy spać, lub też kilka razy w ciągu nocy się budzimy, wówczas kolejnego dnia brakuje nam energii, jesteśmy drażliwi, źli i ogólnie borykamy się z niskim samopoczuciem.

Co poprawia jakość naszego snu?

Z całą pewnością ważna jest nie tylko długość naszego snu, ale również jego jakość. Jak wspominaliśmy zagwarantować nam komfortowy sen mogą poduszki ortopedyczne. To wysokiej jakości profesjonalne medyczne przyrządy, które troszczą się o nasz kręgosłup w czasie odpoczynku, a także zapewniają nam zdrowy i relaksujący sen. Warto również spać przy zgaszonym świetle. Dzięki temu odpoczywają nasze oczy, umysł przestaje pracować, uspokajamy cały nasz organizm. Wypoczęty organizm pozytywnie owocuje w trakcie dnia. Nie musimy wspomagać się kawą, aby czuć się pełni energii. Sen wpływa pozytywnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na urodę.

Sen w trosce o regenerację i samopoczucie https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/facet.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/facet-150x150.jpgAneta R.Zdrowieciało,sen,sen a samopoczucie,zdrowieAdekwatna ilość zdrowego i komfortowego snu przekłada się pozytywnie na regenerację naszego ciała i umysłu. Jeżeli nasz sen jest spokojny, komfortowy i dostatecznie długi zapewni nam każdego dnia odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu. Niestety, współcześnie bardzo wiele osób boryka się z chronicznym niedoborem snu. Niesie to wiele negatywnych aspektów dla...porady i testy