poduszka medyczna

Zaburzenia snu, ból pleców, ból głowy po przebudzeniu, rozdrażnienie, to elementy, z którymi styka się wiele osób. Nie zdajemy jednakże sobie sprawy z tego, że odpowiedzialność za ten stan może spadać na stosowany przez nas materac lub też niewygodne, niewłaściwe poduszki. Nie od dzisiaj wiadomo, że specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania są tym rozwiązaniem, które pozwala na poprawę jakości snu człowieka.

Poduszka a jakość snu

Wiele osób, które zdecydowały się na ich zakup, jest w pełni zadowolonych z poprawy jakości snu, z uczucia wyspania każdego poranka. Należy jednakże jasno zaznaczyć, że należy dobierać poduszki ortopedyczne, a nie poduszki profilowane. W tym drugim przypadku nie zawsze będziemy mogli mówić o odpowiednio wysokiej jakości produktu, a zatem również o jego skuteczności działania. Powstaje jeszcze jedno istotne pytanie. W jaki sposób należy dobierać poduszki ortopedyczne dla siebie? Nie każda poduszka, nie każdy jej model będzie bowiem tym odpowiednim dla każdej osoby. Kupując, nosząc się z zamiarem zakupu profesjonalnej poduszki ortopedycznej do spania, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim będzie to rozmiar produkty, a dokładnie rzecz ujmując jego wysokość.

Dobór poduszki

Dobór jest tutaj indywidualny, uzależniony od indywidualnej budowy anatomicznej ciała. Kluczowym czynnikiem jest szerokość w barkach, czyli inaczej mówiąc postawa, muskulatura. Im człowiek jest potężniejszy, im szerszy jest w barkach, tym wyższą poduszkę ortopedyczną należy kupować i stosować. Bardzo istotnym czynnikiem doboru poduszki będzie także wypełnienie. W tym względzie mamy do wyboru piankę poliuretanową, co jest rozwiązaniem nieco starszym, piankę memory – polecane oraz takie rozwiązanie, jakim są poduszki wodne. Można powiedzieć, że w tym przypadku połączymy ze sobą zalety poprzednich rozwiązań. Kolejnym z czynników doboru poduszki ortopedycznej jest jej miękkość. Ogólnie powiemy, że im człowiek jest cięższy, tym taka poduszka powinna być twardsza. Jednakże tutaj bardzo wiele zależy od indywidualnej wrażliwości danej osoby.

Jaka poduszka będzie najlepsza?

Na pewno jednak poleca się zastosowanie poduszek wodnych, w których istnieje możliwość indywidualnego dostosowania twardości produktu do wymagań danej osoby. Warto także wskazać na kształt poduszki ortopedycznej. W tym względzie rynek proponuje kilka rozwiązań. Wiele w tym względzie zależy od pozycji przyjmowanej w trakcie snu, wiele zależy od indywidualnych upodobań. Na pewno jednak taka poduszka powinna stanowić idealne wręcz podparcie dla kręgosłupa człowieka i powinna wypełniać przestrzeń pomiędzy barkiem oraz głową.

Mając na uwadze owe aspekty możemy we właściwy sposób dokonać wyboru poduszki ortopedycznej do spania. Dzięki temu równocześnie też będziemy mogli mówić o właściwej jakości snu, będziemy mogli mówić o uczuciu wyspania się po przebudzeniu, a takie elementy jak ból głowy czy też ból pleców nie będą nam już przeszkadzać w naszej codzienności, co oczywiście przełoży się na znaczną poprawę naszego samopoczucia na każdy dzień.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/11/poduszka-do-spania-1200x675-1-1024x576.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/11/poduszka-do-spania-1200x675-1-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszka,poduszka medyczna,poduszka ortopedyczna,sen,zdrowieZaburzenia snu, ból pleców, ból głowy po przebudzeniu, rozdrażnienie, to elementy, z którymi styka się wiele osób. Nie zdajemy jednakże sobie sprawy z tego, że odpowiedzialność za ten stan może spadać na stosowany przez nas materac lub też niewygodne, niewłaściwe poduszki. Nie od dzisiaj wiadomo, że specjalistyczne poduszki ortopedyczne...porady i testy