Wybór poduszki ortopedycznej

Dobrotliwy wpływ poduszek ortopedycznych na nasz organizm i samopoczucie nie podlega dyskusji. Ale źle dobrana poduszka, zamiast nam pomóc, może nasilić dolegliwości bólowe i zdrowy sen zamienić w koszmar.

Jak wybieramy poduszkę?

Dlatego jej wybór powinien być świadomy i najlepiej, gdy jest dokonany pod okiem specjalisty. Dokonać możemy go też samemu, ale kierując się pewnymi zasadami. Jak dobrać poduszkę ortopedyczną? Na podstawie dwóch kryteriów:

  • Pierwszym z nich jest budowa anatomiczna naszego ciała. Od niej uzależniony jest rozmiar poduszki. Kluczowym elementem jest tu szerokość barków, nasza postura oraz masa ciała. Ogólnie rzecz biorąc, im jesteśmy szersi, więksi i ciężsi, tym wyższą poduszkę powinniśmy wybrać. Analogicznie, dla osób węższych w barkach, o drobnej budowie i mniejszej wadze, polecane są poduszki niższe. W tym miejscu warto dodać, że dzisiaj w ofercie znajdziemy też poduszki regulowane za pomocą specjalnej wkładki, którą można dowolnie wkładać i wyjmować z poszewki.
  • Drugim kryterium, na podstawie którego dobieramy poduszkę, jest ocena wrażliwości oraz siły nacisku. Na jej podstawie dokonuje się wyboru wypełnienia poduszki. Do wyboru mamy wypełnienie pianką poliuretanową oraz pianką visco-elastic. Pierwsza idealna jest dla osób o większej potliwości w okolicach głowy i szyi. Jest elastyczna i twardsza. Wypełnienie visco-elastic jest natomiast bardziej plastyczne, dopasowujące się do kształtu ciała. Polecane jest ono osobom o większej wrażliwości w okolicach szyi i głowy.

Poduszka ortopedyczna to gwarancja zdrowego snu, pod warunkiem, że dobrana jest optymalnie. Warto więc poświęcić chwilę na zapoznanie się z zasadami jej wyboru.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/03/wybor-poduszek-1024x448.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/03/wybor-poduszek-150x150.jpgadminPoduszkipoduszka ortopedyczna,porady,wygoda,zakupyDobrotliwy wpływ poduszek ortopedycznych na nasz organizm i samopoczucie nie podlega dyskusji. Ale źle dobrana poduszka, zamiast nam pomóc, może nasilić dolegliwości bólowe i zdrowy sen zamienić w koszmar. Jak wybieramy poduszkę? Dlatego jej wybór powinien być świadomy i najlepiej, gdy jest dokonany pod okiem specjalisty. Dokonać możemy go też samemu,...porady i testy