Poduszka ortopedyczna Vila B4 - recenzja

Korzystanie ze zwykłych poduszek do spania nie dla każdego jest komfortowe. Wynika to przede wszystkim ze zmian właściwości takich poduszek wraz z upływem czasu. Wysokość i sprężystość poduszki, które odpowiadają nam w momencie zakupu, po jakimś czasie nie spełniają już naszych oczekiwań. Wypełnienie zwykłej poduszki ubija się, co powoduje zmniejszenie jej objętości i pogorszenie komfortu podczas snu. Płaska poduszka dla większości z nas jest niewygodna, ale dla osób z problemami z kręgosłupem może być dodatkowo bardzo niebezpieczna. Napięcia mięśni podczas spania na źle dobranej poduszce będą się zwiększały, a w związku z tym dolegliwości bólowe i nieprawidłowości w budowie kręgosłupa mogą się nasilać. Doskonałym rozwiązaniem tych kłopotów, a zarazem profilaktyką dla osób bez większych problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, jest poduszka ortopedyczna, taka jak Vila B4 firmy Valde.

Zobacz również: Klasyczna poduszka ortopedyczna marki Sissel

Właściwości poduszki ortopedycznej Vila B4

Poduszka dostępna jest w trzech rozmiarach. Aby dobrać właściwy rozmiar, najlepiej jest zmierzyć odległość między podstawą szyi, a końcem barku. Jeśli wynik pomiaru wynosi około 13 cm, powinniśmy wybrać rozmiar Large. Jest on najbardziej uniwersalny i pasuje do większości osób z przeciętną budowa ciała. Jeśli wynik wynosi około 16 cm, właściwa będzie poduszka w rozmiarze X-Large. Będzie ona odpowiednia dla osób z szerszymi barkami i plecami lub bardzo wysokich. Dla młodzieży i dorosłych mających do 160 cm wzrostu przeznaczona jest poduszka w rozmiarze Medium.

Twardość poduszki należy dobrać na podstawie masy własnego ciała. Twardość S (soft / miękka) odpowiednia jest dla osób o masie ciała mniejszej niż 45 kg, twardość M (medium / średnia) dla osób o masie ciała od 45 do 90 kg, a dla osób ważących powyżej 90 kg odpowiednia jest twardość H (hard / twarda).

Poszewka poduszki występuje w wielu kolorach i jest wyposażona w zamek błyskawiczny, dzięki czemu mamy możliwość jej ściągnięcia i uprania, co pozwoli na zachowanie higieny i wpłynie na wydłużenie żywotności poduszki.

Zobacz również: Poduszka ortopedyczna dla dziecka

Użytkowanie poduszki ortopedycznej Vila B4

Wypełnienie poduszki może być wykonane w technologii normal (zwykła pianka) lub memory foam, co oznacza, że jej głównym komponentem jest elastyczna pianka, która dostosowuje się do kształtu, którym zostaje obciążona. Pianka ta jeszcze przez chwilę po podniesieniu głowy „zapamiętuje” odciśnięty kształt, a następnie powoli wraca do pierwotnych wymiarów. Pozwala to na wygodną zmianę pozycji i dostosowanie się materiału do kształtu głowy i szyi. Dodatkowo poduszka Vila B4 posiada specjalnie wyprofilowane wycięcie pod szyję oraz łuk na bark, które pozwala na jeszcze dogodniejsze przyjęcie pozycji do snu, bez konieczności pokonywania oporu materiału. Poza anatomicznym kształtem, poduszka posiada również otwór cyrkulujący powietrze, zapewniający dobrą wentylację poduszki.

Poduszka ortopedyczna jest w stanie zniwelować bóle w okolicach karku i szyi, pod warunkiem że pozycja przyjmowana podczas snu to leżenie na boku lub na wznak. Spanie na brzuchu nie jest w tym przypadku możliwe. Podczas spania na boku kręgosłup układa się w linii prostej, co jest nieosiągalne przy zwykłych poduszkach. Relaks i stabilizacja sprzyjają poprawie jakości snu, która jest zauważalna w krótkim czasie, jednak w pierwszych dniach kręgosłup musi przyzwyczaić się do nowej pozycji.
Cena w Internecie waha się w okolicach 150 – 220 zł, jednak jest to produkt zdecydowanie wart zakupu.

Zobacz również: Jaka poduszka dla dziecka 2 lata?

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2022/08/poduszka-ortopedyczna-vila-b4-recenzja.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2022/08/poduszka-ortopedyczna-vila-b4-recenzja-150x150.jpgadminRecenzjepoduszka ortopedyczna,Valde,zakupyKorzystanie ze zwykłych poduszek do spania nie dla każdego jest komfortowe. Wynika to przede wszystkim ze zmian właściwości takich poduszek wraz z upływem czasu. Wysokość i sprężystość poduszki, które odpowiadają nam w momencie zakupu, po jakimś czasie nie spełniają już naszych oczekiwań. Wypełnienie zwykłej poduszki ubija się, co powoduje zmniejszenie jej...porady i testy