syrop na zatoki

Zatoki są bardzo wrażliwe na zmiany powietrza. Wystarczy, że raz wyjdziesz na pole z mokrymi włosami i już do końca życia możesz borykać się z problemem zatok. Zatoki to przestrzenie znajdujące się w okolicy czoła i nosa. Możemy podzielić je na przynosowe, czołowe czy też sitowe. W zależności od tego, jakie zatoki zostaną zainfekowane dają one charakterystyczne objawy.

Syrop chrzanowo-malinowy, aby chronić zatoki

Istnieje kilka sposobów, aby chronić zatoki przed infekcjami, które mogą przejść w stan przewlekły. Jeżeli już borykasz się z problemem zatok doskonale na ich stan płyną wieczorne przepłukiwania. Wodę należy wlać do jednej z dziurek nosa, zaś drugą wypuścić. W ten sposób zalegający tam płyn zostanie usunięty a my poczujemy się lepiej.

W chwili, kiedy chcemy zapobiec zainfekowaniu zatok, powinniśmy zastosować naturalny, domowej roboty syrop chrzanowo-malinowy.

Wystarczą do jego zrobienia trzy składniki:

  • Pól szklanki zmielonego świeżego chrzanu
  • Szklankę domowej roboty soku malinowego
  • Dwie łyżki miodu lipowego lub leśnego

Chrzan oczyszczamy i mielimy. Przesypujemy do wyparzonego słoika a następnie zalewamy go syropem malinowym. Do całości dodajemy dwie łyżki miodu. Całość dokładnie mieszamy i odstawiamy na 2 godziny. Po tym czasie jest gotowy do spożycia. Pamiętajmy, aby chrzan z sokiem malinowym zawsze przechowywać w lodówce.

Jeżeli chcemy stosować go w celu leczenia zatok, stosujemy 3 łyżki dziennie. Zapobiegawczo pijemy jedną łyżkę dziennie, najlepiej tuż przed wyjściem na zimne powietrze.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/10/5516becb3a226f1671027470602166c79bda0bd1.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/10/5516becb3a226f1671027470602166c79bda0bd1-150x150.jpegAneta R.Zdrowiechore zatoki,syrop chrznowo-malinowy,zatoki,zdrowe zatoki,zdrowieZatoki są bardzo wrażliwe na zmiany powietrza. Wystarczy, że raz wyjdziesz na pole z mokrymi włosami i już do końca życia możesz borykać się z problemem zatok. Zatoki to przestrzenie znajdujące się w okolicy czoła i nosa. Możemy podzielić je na przynosowe, czołowe czy też sitowe. W zależności od...porady i testy