lipa

Istnieje wiele produktów naturalnych, które wykazuję prozdrowotne działanie. Na pewno do tego rodzaju produktów należy zaliczyć lipę. To dosyć powszechne w naszym kraju drzewo, którego kwiatostany mogą wpływać na nasz organizm leczniczo oraz profilaktycznie. Można ów kwiatostan zbierać osobiście by następnie przyrządzać ową herbatkę, ale można także po prostu dokonać zakupu herbatki z lipy w sklepie zielarskim czy też w aptece. Na pewno jest to prostszy sposób i tak samo skuteczny w kontekście zadbania o własne zdrowie. Jakie zatem właściwości lecznicze wykazuje owa lipa i w jakich sytuacjach warto ją zastosować? Lipa jest drzewem, które jest bogate w różnego rodzaju dobroczynne dla zdrowia składniki.

Cenne właściwości lipy

W jej kwiatostanach mamy do czynienia z obecnością sporej ilości flawonoidów, fitosteroli, garbników, śluzów, soli mineralnych, kwasów organicznych oraz witamin. Bogactwo dobroczynnych składników sprawia, że lipa wykazuje bardzo szeroki pozytywny wpływ na ludzki organizm i na ludzkie zdrowie. O jakich zatem konkretnych działaniach jest mowa i na jakie działanie w sposób szczególny warto zwrócić uwagę? Na pewno dzięki regularnemu piciu herbatki z lipy możemy mówić o działaniu moczopędnym. Tym samym wpływa ona na lepsze funkcjonowanie nerek oraz całego układu moczowego. To jednakże nie wszystko, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę. Jeśli zastosujemy herbatkę z lipy, to możemy także mówić o działaniu rozkurczowym, możemy mówić o działaniu pobudzającym wydzielanie soków żołądkowych, możemy mówić o zwiększeniu przepływu żółci do dwunastnicy. To wszystko przekłada się bezpośrednio na wspomaganie funkcjonowania ukłądu trawiennego ludzkiego organizmu.

Prawidłowe odżywianie

Biorąc pod uwagę fakt, że współczesny człowiek w dużej mierze nie odżywia się w pełni prawidłowo, a jakość jedzenia pozostawia wiele do życzenia, spożywanie owej lipy wydaje się być jeszcze bardziej trafnym pomysłem. Tak naprawdę jednak lipa słynie z nieco innego działania. Chodzi mianowicie o to, że najczęściej jest ona wykorzystywana do tego, aby wspomagać człowieka w sytuacji, w której mamy do  czynienia z przeziębieniem. Dlaczego? Tutaj przede wszystkim należy wskazać na to, że lipa wykazuje bardzo silne działanie napotne. Tym samym dzięki jej zastosowaniu możemy mówić o stosunkowo szybkim zbijaniu pojawiającej się gorączki. Z drugiej jednak strony jeśli mamy do czynienia z przeziębieniem lub też z grypą i stosujemy herbatki ziołowe z lipy, to musimy szczególną uwagę przyłożyć do tego, aby w zwiększonej ilości nawadniać nasz organizm. Istnieje bowiem pewne ryzyko, że mogłoby dojść do zjawiska odwodnienia organizmu człowieka. W tym zjawisku przeziębienia zastosowanie lipy może także znacząco zniwelować ból gardła, kaszel oraz chrypkę. Możemy zatem mówić w tym przypadku o pewnego rodzaju działaniu kompleksowym. Herbatka z lipy to jeden ze skuteczniejszych sposobów, aby poradzić sobie w obliczu różnego rodzaju schorzeń. Niemniej jednak jak najbardziej warto również ową herbatkę stosować w sposób profilaktyczny, aby właściwie zadbać o swoje zdrowie.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/07/d2FjPTEyODB4MS4zMzM_src_75451-Lipa-drobnolistna-Jen-Szab-Pixabay-1024x768.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/07/d2FjPTEyODB4MS4zMzM_src_75451-Lipa-drobnolistna-Jen-Szab-Pixabay-150x150.jpgAneta R.Zdrowielipa herbata z zlipyIstnieje wiele produktów naturalnych, które wykazuję prozdrowotne działanie. Na pewno do tego rodzaju produktów należy zaliczyć lipę. To dosyć powszechne w naszym kraju drzewo, którego kwiatostany mogą wpływać na nasz organizm leczniczo oraz profilaktycznie. Można ów kwiatostan zbierać osobiście by następnie przyrządzać ową herbatkę, ale można także po prostu...porady i testy