Zdrowy i mocny oraz spokojny sen to najlepsze, co możemy zapewnić naszemu organizmowi, ponieważ to głównie od niego zależy nasze dobre samopoczucie. Trzeba jednak umieć przyznać się przed samymi sobą, że większość naszych kłopotów ze spaniem wynika tylko i wyłącznie z naszej własnej winy i ze złych nawyków, których nie uświadamiamy sobie lub których nie jesteśmy w stanie z siebie wyplenić. Lubimy dobrze zjeść wieczorem po ciężkim dniu i najlepiej napić się czegoś mocniejszego, oglądamy filmy do późnych nocnych godzin albo śpimy do południa. To wszystko negatywnie wpływa na nasz dobowy rytm, a więc i na samopoczucie.

Niekoniecznie dogadasz się z zegarem biologicznym

Zegar biologiczny naszego organizmu najlepiej wie, w jaki sposób powinien funkcjonować, żeby organizm trzymał się zdrowo. Nasze przekomarzanie się z nim w stylu niedosypiania w czasie weekendu i odkładania to na później czy zarywania nocek w tygodniu po to, żeby odespać w czasie weekendu to raczej jedynie ślepa droga, z pewnością nietrafiona, jeśli chodzi o nasz organizm i jego harmonogram snu.

Za długie drzemanie

Czasem po zarwanej nocy nie możemy się powstrzymać przed położeniem się na drzemkę. Wszystko będzie w porządku pod warunkiem, że faktycznie ta drzemka będzie krótka, czyli nieprzekraczająca trzydziestu minut oraz że nie będzie miała miejsca po godzinie szesnastej. Długie i późno robione drzemki również mogą zakłócać dobowy rytm naszego organizmu, powodując kłopoty z zasypianiem.

Nie zaśniesz bez przygotowania

Twoje ciało nie działa na zawołanie, dokładnie tak, jak ty sobie tego życzysz. Musisz wiedzieć, że niemożliwe jest zaśnięcie, jeśli jeszcze przed chwilą emocjonowałeś się nad filmem, ćwiczyłeś czy bawiłeś się ze zwierzakiem. Musisz się stopniowo wyciszać, ponieważ jedynie tak łagodnie i bezpiecznie zapadniesz w sen. Dobrym sposobem na zwolnienie będzie joga, gorąca kąpiel, zasłonięcie okien i przyciemnienie światła, pozbycie się i wyłączenie wszystkich elektronicznych urządzeń, wydzielających bardzo jasne, rażące światło. Nie myśl o kłopotach, nie rozpamiętuj całego dnia, ponieważ już się skończył, a na rozmyślanie o kłopotach zawsze znajdzie się czas.

Pamiętaj też, żeby tuz przed spaniem nie jeść niczego ciężkostrawnego – najlepiej w ogóle nie jeść ani też nie podjadać, szczególnie produktów bogatych w cukier, ponieważ działają niekorzystnie na metabolizm, spowalniając go. Jeśli musisz coś jednak zjeść, niech będzie to coś zawierającego proteiny.

Co może zrujnować nasz zdrowy sen i dobre samopoczucie?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/bezsennosc.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/bezsennosc-150x150.jpgMarcin P.Sendobre samopoczucie,długie drzemki,mocny sen,spokojny sen,zdrowy sen,zegar biologicznyZdrowy i mocny oraz spokojny sen to najlepsze, co możemy zapewnić naszemu organizmowi, ponieważ to głównie od niego zależy nasze dobre samopoczucie. Trzeba jednak umieć przyznać się przed samymi sobą, że większość naszych kłopotów ze spaniem wynika tylko i wyłącznie z naszej własnej winy i ze złych nawyków, których...porady i testy