Sen jest niezwykle wazy w życiu człowieka. Ma on ogromny wpływ na nasz organizm oraz na jego sprawność. Niezwykle ważne jest więc, aby nasz sen przebiegał właściwie, co umożliwi regenerację organizmu. Oto podstawowe czynniki, które mają wpływ na jakość snu:

1. Stres

Jest to czynnik bardzo powszechny w dzisiejszych czasach, który zakłóca zdrowy i spokojny sen. W parze z nim przychodzą zaburzenia wejścia w fazę głębokiego snu, która pozwala na odpoczynek i regenerację organizmu. Stres powoduje podwyższenie się w organizmie poziomu hormonu CRH, który oddziałuje na nasz układ nerwowy. Ważne jest zatem, aby przed snem wyciszyć się, zrelaksować i odłożyć na bok problemy życia codziennego.

2. Niewłaściwie dobrana poduszka

Jest to jeden z głównych powodów zaburzeń snów oraz występowania ich negatywnych skutków. Niewłaściwie dobrana poduszka powoduje wiele dolegliwości ze strony kręgosłupa. Idą za tym wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe oraz problemy ze snem, wynikające z ciągłych zmian pozycji we śnie w celu zniwelowania bólu. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj poduszka ortopedyczna, która zapewni nam właściwą pozycję w trakcie snu. Usunie to wszelkiego rodzaju bóle kręgosłupa, napięcie mięśniowe okolic szyi i karku, co zapewni nam wygodny i zdrowy sen.

3. Hałasy

Wszelkiego rodzaju dźwięki mają duży wpływ na jakość naszego snu. Osoby wrażliwe na hałas mogą spać płytko oraz nie wysypiać się. Mogą to być wszelkiego rodzaju hałasy zewnętrzne, bądź nawet domownicy chodzący po mieszkaniu. Jeśli wszelkie dźwięki drażnią Cię i utrudniają zaśnięcie, najlepszym rozwiązaniem będą zatyczki do uszu, które tłumią hałasy. W oknach domu bądź mieszkania może zastosować także rolety zewnętrzne, które w znacznym stopniu wyciszą pomieszczenia.

4. Kofeina

Zbyt duża ilość kawy wypita w ciągu dnia, szczególnie w godzinach wieczornych, może powodować problemy ze snem. Warto więc kontrolować picie kawy i znaleźć właściwą porę na ostatnią kawę, która będzie najbardziej właściwa dla naszego organizmu. Jeśli jesteśmy miłośnikami picia kawy, możemy poszukać jakichś zdrowszych zamienników, takich jak kawa zbożowa.

Jak widzimy, jest kilka czynników, które mają wpływ na nasz sen. Dokonywanie właściwych wyborów pomoże nam w tym, abyśmy wstawali bardziej wypoczęci i wyspani, pełni energii do życia i sił. Warto więc wyrobić sobie zdrowe nawyki i zaopatrzyć się we właściwe akcesoria, które wspomogą nasz zdrowy sen. Dobroczynne konsekwencje dokonanych zmian będą dla naszego organizmu wręcz nieocenione.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2015/07/sen-1024x512.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2015/07/sen-150x150.jpgadminSenporady,sen,wypoczynekSen jest niezwykle wazy w życiu człowieka. Ma on ogromny wpływ na nasz organizm oraz na jego sprawność. Niezwykle ważne jest więc, aby nasz sen przebiegał właściwie, co umożliwi regenerację organizmu. Oto podstawowe czynniki, które mają wpływ na jakość snu: 1. Stres Jest to czynnik bardzo powszechny w dzisiejszych czasach, który...porady i testy