Czasem można usłyszeć lub przeczytać porady związane z tym, że nawet najlepszej jakości materace wymagają w którymś momencie odwrócenia, aby odkształcał się jakby w odwrotną stronę, a przez to dwukrotnie dłużej służył swoim użytkownikom. Czy faktycznie jednak jest to konieczne, a takie stwierdzenie jest prawdą? Najwyższy czas się przekonać samodzielnie. Niektóre szkoły wskazują na konieczność regularnego, co trzymiesięcznego odwracania materaca nie tylko dla równomiernego zużywania go, ale również ze względu na przeciwdziałanie odkształcaniu się.

Czy ktoś w ogóle o tym pamięta?

W rzeczywistości materace odwracane są na drugą stronę jedynie wtedy, kiedy istnieje naoczna konieczność wykonania takiej czynności. Dobrego materaca, wygodnego, tak naprawdę w ogóle nie powinniśmy czuć pod sobą, ponadto jest elementem, który jest przykryty, więc nie rzuca się w oczy, prosząc o wymianę.

Trzeba mieć sporo siły

Nie oszukujmy się, nie każdy posiada na tyle siły fizycznej w sobie, żeby samodzielnie obrócić standardowych rozmiarów materac – zwyczajnie jest to naprawdę dosyć ciężkie, siłowe zadanie. Jeśli chodzi więc o osoby samotne czy schorowane, a także starsze, samodzielne obracanie materaca w żadnym wypadku w ogóle nie wchodzi w rachubę, byłoby to niemożliwe do wykonania – w żaden sposób.

Działanie długofalowe

Trzeba przy tym wszystkim również pamiętać, że jednorazowe obrócenie materaca raz na kilka czy kilkanaście miesięcy tak naprawdę niczego nie zmieni, a tym bardziej nie da żadnych widocznych zmian na lepsze. Jeśli już postanowicie, że będziecie dzielnie i faktycznie regularnie przewracać materac, trzymajcie się tego, ponieważ efekty – i to pozytywne efekty – będą zauważalne dopiero przy dłuższym użytkowaniu. Nawet jeśli zapominacie o takich kwestiach, odwracajcie je przynajmniej raz na jakiś czas lub wybierzcie inne rozwiązanie.

Materace jednostronne

Dla tych wszystkich, którzy nie są w stanie przewracać materacy na drugą stronę oraz które o takich czynnościach zwyczajnie zapominają, najlepiej sprawdzą się materace jednostronne, które takiego przewracania w ogóle nie potrzebują, a jeśli chodzi o sam komfort, są równie  doskonałe, co dwustronne materace. Materac posiada materiały przeznaczone do spania jedynie po jednej stronie, dlatego przewracanie go jest w zasadzie niewskazane. Najczęściej wybieranymi materacami tego typu są materace termoelastyczne. Jeśli nie wiesz, jaki materac do spania wybrać, koniecznie zapytaj odpowiednich specjalistów ze sklepu z materacami.

Przekładanie materaca na drugą stronę jest konieczne?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/przekladanie-materaca.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/przekladanie-materaca-150x150.jpgMarcin P.Sendobry materac,materace jednostronne,obrót materaca,przekładanie materaca,wymiana materaca,zdrowy senCzasem można usłyszeć lub przeczytać porady związane z tym, że nawet najlepszej jakości materace wymagają w którymś momencie odwrócenia, aby odkształcał się jakby w odwrotną stronę, a przez to dwukrotnie dłużej służył swoim użytkownikom. Czy faktycznie jednak jest to konieczne, a takie stwierdzenie jest prawdą? Najwyższy czas się przekonać...porady i testy