dieta przed ciążą

Dla dwojga ludzi, którzy się kochają jednym z najważniejszych wydarzeń są narodziny ich dziecka. Dlatego warto zadbać o siebie przed planowaną ciążą, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać będąc w brzuszku u mamy. Dla wielu kobiet planowanie ciąży to dobry czas na to, aby zadbać o prawidłową dietę.

Jak przygotować się do ciąży?

Kobieta mniej więcej potrzebuje około trzech miesięcy, aby pozbyć się szkodliwych nadmiarów substancji oraz co najważniejsze zgromadzenie potrzebnego zapasu witamin dla rozwoju dziecka. Dlatego też warto rozplanować swój jadłospis zanim będziemy w ciąży, aby zadbać nie tylko o dzidziusia ale również o siebie. Należy zadać sobie podstawowe pytanie. Jakich składników potrzebuje kobiecy organizm, gdy pragnie zajść w ciążę? Na pierwszym miejscu jest kwas foliowy. Niezbędny jest on wzrostu i powstawania komórek. Kształtuję się dzięki niemu również cena nerwowa, z której to powstaje rdzeń kręgowy dziecka i mózg.

Cewa ta tworzy się do dwóch miesięcy po zapłodnieniu. W naturalnych produktach, kwas foliowy można znaleźć w bobie, pomidorach, soi, sałacie, groszku i jajkach. Drugim, równie ważnym składnikiem dla dobrej i odżywczej diety jest wapń. Warto pamiętać, aby dostarczać odpowiednia ilość wapnia do organizmu zanim zajdzie się w ciążę. Jego niedobór może spowodować i zagrażać dobremu rozwojowi układu kostnego dla dziecka oraz jest większe ryzyko osteoporozy, która może wystąpić u matki. Może tak się zdarzyć, ponieważ dziecko w łonie matki zabiera dużo wapnia matce z organizmu. I trzecim ważnym składnikiem jest żelazo.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/08/pobrane.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/08/pobrane-150x150.jpgAneta R.Zdrowieciąż,dieta przed ciążą,zdrowa ciążaDla dwojga ludzi, którzy się kochają jednym z najważniejszych wydarzeń są narodziny ich dziecka. Dlatego warto zadbać o siebie przed planowaną ciążą, aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać będąc w brzuszku u mamy. Dla wielu kobiet planowanie ciąży to dobry czas na to, aby zadbać o prawidłową dietę. Jak przygotować...porady i testy