Jasiek to określenie na małą poduszkę. Jest ono powszechne, ale tak naprawdę niewiele osób wie dokładnie, skąd pochodzi sama nazwa. Pozornie można sądzić, że owa nazwa wywodzi się od imienia Jan, a konkretniej od jego zdrobnienia Jasiek. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę bowiem nazwa małej poduszki wywodzi się od słowa Yastyk. Pochodzi ono z języka turecko-tatarskiego oraz osmańskiego. Słowo to w tych językach oznacza małą poduszkę, oznacza przedmiot posiadający wybrzuszenie. Sama nazwa jasiek jest w takim układzie pewnym uproszczeniem, jest pewnym spłaszczeniem faktycznej nazwy. Jednakże w języku potocznym jasiek jako mała poduszka się doskonale przyjęło i tym samym każdy wie, o co chodzi. W Polsce jasiek przyjęło się nie bezpośrednio z języka turecko- tatarskiego, ale wpierw zostało zapożyczone przez naszych wschodnich sąsiadów, przez Ukraińców oraz Białorusinów. Dopiero z tych języków słowo to zostało przejęte przez Polaków.

Jasiek i jego zastosowanie

Jasiek jako poduszka, jest rozwiązaniem lubianym i stosowanym przez wiele osób. Jeśli jednak mielibyśmy z niego korzystać, to na pewno warto jest postawić na dobrą jakość owej małej poduszki. Tym samym na myśl nasuwa się specjalistyczna mała poduszka ortopedyczna. Niezależnie od nazwy, używana poduszka powinna być odpowiednio dobrana pod kątem rozmiaru. Jasiek to jedna z możliwości zakupu poduszki ortopedycznej. Jakie daje ona korzyści? Należy na pewno wskazać na:

  • zniesienie napięcia pomiędzy mięśniami
  • zniesienie naprężenia pomiędzy kręgami
  • zminimalizowanie bólu, zapobieganie jego powstawaniu

Niezależnie od wielkości, od rozmiaru, poduszka ortopedyczna jest produktem poprawiającym jakość snu. Zapewnia ona bowiem właściwe podparcie głowy, odcinka szyjnego kręgosłupa jak również wszystkich innych odcinków. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania różnych naprężeń.

Najlepszy materiał

Jasiek może być wykonany z różnego materiału, może mieć bardzo zróżnicowane wypełnienie Niemniej jednak ma on postać poduszki ortopedycznej, to materiałem, z którego jest on wykonany, to specjalistyczna pianka termoodkształcalna. Owa pianka powoduje właściwe dopasowanie kręgosłupa i tym samym relaksujący sen. Pianka termoodkształcalna to ponadto materiał bardzo trwały, dlatego też taka poduszka będzie mogła nam służyć przez bardzo wiele lat. Istotne jest to, aby poduszki ortopedyczne niezależnie od ich rozmiaru, od wielkości, powinny być kupowane w profesjonalnych sklepach medycznych. Ma to swoje uzasadnienie zarówno w odniesieniu do możliwości uzyskania profesjonalnego doradztwa w zakresie doboru jak i w odniesieniu do kwestii związanej z pewnością autentyczności produktu. Takie poduszki bowiem powinny odznaczać się stosownym certyfikatem potwierdzającym ich skuteczne oddziaływanie na ludzki kręgosłup. Cena zakupu zazwyczaj do niskich nie należy, ale jest to zakup, który stanowi bardzo dobrą inwestycję we własne zdrowie. Tym samym nawet wyższej kwoty nie powinny tutaj stanowić żadnej bardzo poważnej przeszkody.

zobacz również: Czy warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną?

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/07/dlaczego-mala-poduszka-nazywa-sie-jasiek.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/07/dlaczego-mala-poduszka-nazywa-sie-jasiek-150x150.jpgMarcin P.Poduszkijasiek,mała poduszka,poduszka ortopedyczna,poduszki do spania,poduszki ortopedyczne,sen,zdrowy senJasiek to określenie na małą poduszkę. Jest ono powszechne, ale tak naprawdę niewiele osób wie dokładnie, skąd pochodzi sama nazwa. Pozornie można sądzić, że owa nazwa wywodzi się od imienia Jan, a konkretniej od jego zdrobnienia Jasiek. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę bowiem nazwa małej poduszki wywodzi się od...porady i testy