hormony

Sami tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu, że to hormony w naszym ciele w dużej mierze odpowiadają za nasze zachowania, za nasze samopoczucie. Mówi się o ich szczególnym znaczeniu, o burzy hormonów w okresie dojrzewania. Ponadto także mówi się o ich szczególnym znaczeniu w okresie przekwitania. Tak naprawdę jednak hormony mają bardzo duże znaczenie, wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, na różne funkcje naszego organizmu przez całe życie. Weźmy na przykład wazopresynę, która jest odpowiedzialna za zagęszczenie naszego moczu.

Gdy brak hormonu

Gdyby tego hormonu nie było, gdyby go było zbyt mało, mielibyśmy do czynienia ze zjawiskiem moczenia nocnego bez względu na to, ile mielibyśmy lat. Prolaktyna jak i kortyzol to hormony stresu, poprzez które możemy mieć poważne kłopoty zdrowotne. Tym samym ich poziom wpływa na naszą codzienność niezależnie od tego, ile mamy lat. Dopamina i serotonina to hormony szczęścia, które bez wątpienia wpływają na nasze nastroje, a więc ich wysoki poziom jest dla nas korzystny. W odniesieniu do mężczyzn mówimy o testosteronie, który jest dla nich bardzo istotny. Tym samym weszliśmy na temat hormonów płciowych, które wpływają na płodność.

Progesteron, estrogeny to hormony żeńskie płciowe. Jak więc widać, mamy do czynienia z szeregiem różnych hormonów, które mają znaczenie dla naszego zdrowia, dla naszego codziennego funkcjonowania. Nie można zatem bagatelizować tego zagadnienia, a wszelkie nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej należy bezwzględnie leczyć.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/hormones.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/hormones-150x150.jpgAneta R.Zdrowiehormony,zdrowieSami tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego faktu, że to hormony w naszym ciele w dużej mierze odpowiadają za nasze zachowania, za nasze samopoczucie. Mówi się o ich szczególnym znaczeniu, o burzy hormonów w okresie dojrzewania. Ponadto także mówi się o ich szczególnym znaczeniu w okresie przekwitania....porady i testy