Trzeba pamiętać, że nie tylko my sami odpowiadamy za jakość naszego snu oraz nasze samopoczucie czy zapal rano, kiedy wstajemy. Miejsca i okoliczności, w jakich śpimy, bardzo często mają na nas naprawdę ogromne znaczenie. Dlatego urządzając sypialnie trzeba brać pod uwagę kilka bardzo ważnych, ale równie często bagatelizowanych kwestii.

Odpowiednie wyposażenie podstawowe

Dbanie o sen należy zacząć już od planowania podstawowych kwestii, takich jak podłogi oraz ściany. Wszystko powinno sprawiać wrażenie ciepłego i przyjemnego, miłego w dotyku, co mogłoby w przypadku podłogi bezbłędnie wskazywać na skorzystanie z wykładziny podłogowej. To jednak nie do końca jest dobry pomysł z bardzo prozaicznego powodu – takie powierzchnie nie należą do najłatwiejszych, jeśli chodzi o utrzymanie na nich czystości. Zdecydowanie lepsze będą klasyczne panele, podłoga z desek drewnianych czy parkiet. Na nich możemy oczywiście położyć puszysty i miły w dotyku dywan – szczególnie dobrym miejscem będzie to bezpośrednio w okolicy łóżka. Niekoniecznie dobrym pomysłem jest kładzenie w sypialni płytek czy okładziny kamiennej – będą zimne i nieprzyjemne, nie tylko wizualnie. Również ściany najlepiej pomalować jedynie wodorozcieńczalnymi farbami, rezygnując tym samym z tapet, szczególnie winylowych, strukturalnych tynków czy farb olejnych, trujących i mogących wywoływać alergie.

Pościel ma znaczenie

Nie tylko odpowiedni materac będzie konieczny do tego, żeby się wyspać. Wpływ na to będzie miało również to, czym się przykryjesz. Jeszcze do niedawna za zdecydowanie najlepsze uważane były ciężkie kołdry z ptasim pierzem, dzisiaj takie artefakty są raczej usuwane ze względu na tysiące roztoczy gnieżdżące się w nich oraz niemożność wyprania ich od czasu ich powstania. Tutaj lepiej zainwestować w lekkie kołdry wykonane ze sztucznych tworzyw, które będą przyjemne i ciepłe. Jeśli masz kłopoty ze spaniem, wybierz również odpowiednie poduszki, na przykład ortopedyczne lub kołdrę obciążeniową.

Czyste powietrze i czysta atmosfera

Jeśli chcesz, żeby twój wypoczynek faktycznie był zdrowy i dobry, musisz zrezygnować z przetrzymywania w sypialni dużej ilości elektroniki. Im mniej, tym lepiej, nie tylko ze względu na jonizowanie powietrza, ale również ze względu na konieczność odizolowania wzroku od bardzo jasnych ekranów, uderzających po oczach i wybudzających ze snu. Koniecznie trzeba przed snem zadbać o to, żeby sypialnia była dokładnie wywietrzona.

Urządzenie sypialni żeby zdrowo w niej wypoczywaćhttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/jak-urzadzic-sypialnie-by-sie-dobrze-wyspac_2876565.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/jak-urzadzic-sypialnie-by-sie-dobrze-wyspac_2876565-150x150.jpgMarcin P.Zdrowieczysta atmosfera,czysta pościel,czyste powietrze,zdrowa sypialnia,zdrowe wypoczywanie,zdrowie,zdrowy senTrzeba pamiętać, że nie tylko my sami odpowiadamy za jakość naszego snu oraz nasze samopoczucie czy zapal rano, kiedy wstajemy. Miejsca i okoliczności, w jakich śpimy, bardzo często mają na nas naprawdę ogromne znaczenie. Dlatego urządzając sypialnie trzeba brać pod uwagę kilka bardzo ważnych, ale równie często bagatelizowanych kwestii. Odpowiednie...porady i testy