Poduszki do spania powinny być wygodne. Dlatego też w dużej mierze zaleca się użytkowania specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania. Dają one bowiem bardzo duży komfort oraz zapewniają właściwe podparcie kręgosłupa. W ten sposób można mówić o zapewnieniu uczuciu dobrego snu, o zapewnieniu sobie dobrego zdrowia. Każdy materiał, każda poduszka wraz z upływem czasu może nieco zszarzeć, mogą pojawić się na niej pewne plamy, każdy materiał należy po pewnym czasie użytkowania odświeżyć. Pranie w pralce jest oczywiście najlepszym sposobem na pozbycie się uporczywych plam jak również na odświeżenie. Niemniej jednak, aby uniknąć zniszczenia danego materiału, należy przy tym praniu zastosować się do określonych reguł. Zasadniczo owe reguły są podawane przez producentów poduszek, producentów wypełnień poduszek, ale można także zastosować się do pewnych ogólnych zasad.

W przypadku poduszek ortopedycznych mających wypełnienie ze specjalistycznej pianki, często wystarczające jest wypranie samej poszewki, która jest wykonana zazwyczaj z bawełny. W przypadku każdej innej poduszki, wiele zależy od rodzaju wypełnienia. W tym względzie można wyróżnić:

  • wypełnienie pochodzenia zwierzęcego
  • wypełnienie roślinne
  • wypełnienie syntetyczne
  • wypełnienie dające efekt ortopedyczny

W tym ostatnim przypadku nie zaleca się nawet moczenia wypełnienia, ponieważ owo wypełnienie może wówczas utracić swoje właściwości.

Pranie poduszki bez konsekwencji

Pranie poduszek używanych do spania, pranie poszewek na poduszki ortopedyczne bez ryzyka, bez konsekwencji jest obwarowane kilkoma istotnymi zasadami. Na pewno nie należy do prania używać zbyt gorącej wody, ponieważ ta zwykle działa niszcząco na wypełnienie. Należy zatem zastosować się do informacji umieszczonych na wypełnieniu. Jeśli do prania używamy pralki, to należy wybrać odpowiedni do rodzaju wypełnienia program. Może być to puch, może być program delikatny, wełna czy też syntetyki. Aby uniknąć efektu zleżenia, to bębna pralki można wrzucić kilka piłek tenisowych. To zapobiegnie zjawisku zleżenia. Warto także ustawić pranie na kilka płukań, które jednakże nie będą zbyt intensywne. W ten sposób będzie można mieć pewność odnoszącą się do całkowitego usunięcia środka piorącego. Jeśli w jakimś stopniu pozostawał by on na strukturach wypełnienia, mogłoby to wpłynąć negatywnie na trwałość danego materiału. Ponadto także bardzo istotne jest to, aby wyłączyć wirowanie lub też maksymalnie zmniejszyć ilość obrotów podczas wirowania. Ten proces także mógłby bowiem spowodować uszkodzenie struktur materiału.

Pranie wypełnienia poduszek ortopedycznych nie jest możliwe. Takie informacje oczywiście znajdują się na każdym takim produkcie i są one również podawane przez pracowników sklepów medycznych, w których dokonujemy zakupu takiego produktu. Niemniej jednak takie wypełnienie można z powodzeniem odświeżać wystawiając je na świeże powietrze w słoneczne, tudzież w wietrzne dni i to powinno w zupełności wystarczyć, aby móc cieszyć się ich świeżością.

Polecamy również: Jak prawidłowo dbać o poduszki ortopedyczne z pianki?

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/11/jak-prawidlowo-prac-poduszki-w-pralce-1024x683.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/11/jak-prawidlowo-prac-poduszki-w-pralce-150x150.jpgMarcin P.Poduszkipoduszka,poduszki,poduszki do spania,poduszki ortopedyczne,pranie poduszkiPoduszki do spania powinny być wygodne. Dlatego też w dużej mierze zaleca się użytkowania specjalistyczne poduszki ortopedyczne do spania. Dają one bowiem bardzo duży komfort oraz zapewniają właściwe podparcie kręgosłupa. W ten sposób można mówić o zapewnieniu uczuciu dobrego snu, o zapewnieniu sobie dobrego zdrowia. Każdy materiał, każda poduszka...porady i testy