poduszka dla dziecka

Zastanawiasz się, jaką poduszkę wybrać dla swego dziecka? Martwisz się, że dokonasz złego wyboru, ponieważ na rynku jest wiele różnorodnych produktów? Zobacz jakimi zasadami musisz się kierować kiedy chcesz wybrać idealną poduszkę dla swego malucha.

Kiedy należy kupić pierwszą poduszkę dla dziecka?

Panuje przekonanie, że dzieci powinny spać na płaskiej powierzchni. Nie oznacza to jednak, że dziecko zawsze powinno spać bez poduszeczki. Kiedy skończy dwa lata, warto pomyśleć o tym aby wybrać pierwszą poduszkę dla dziecka. Pamiętać jednak warto, że powinna być to poduszka wysokiej jakości, która pozytywnie wpłynie na sen dziecka, a także na zdrowie jego kręgosłupa.

Jak wybrać najlepszą poduszkę?

Poduszka dla dziecka powinna być jednocześnie płaska, ale również miękka i przytulna. Warto aby była nieco elastyczna, przede wszystkim wtedy kiedy dziecko często zmienia pozycję w czasie snu. Dla malucha wystarczy bardzo płaska poduszka. Starszemu dziecku warto wybrać nieco wyższą, anatomiczną poduszkę, taką która idealnie dopasowuje się do jego ciała. Swoimi wymiarami poduszka powinna być dopasowana do wieku dziecka, ponieważ musi zapewnić naturalne ułożenie kręgosłupa, a dzięki temu zniwelować ryzyko powstania wad postawy.

Wypełnienie dziecięcej poduszki

Poduszka dla dziecka, powinna być wykonana z takich materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dobrym wypełnieniem są mikrowłókna, które są elastyczne, nie deformują się i zachowują pierwotny kształt. Jeżeli dziecko jest alergikiem, powinniśmy wybrać bezpieczne wypełnienie poduszki.

Jaką wybrać poduszkę dla dziecka?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/09/m53465.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/09/m53465-150x150.jpgAneta R.Poduszkijak wybrać poduszkę dla dziecka,poduszka,poduszka dla dzieckaZastanawiasz się, jaką poduszkę wybrać dla swego dziecka? Martwisz się, że dokonasz złego wyboru, ponieważ na rynku jest wiele różnorodnych produktów? Zobacz jakimi zasadami musisz się kierować kiedy chcesz wybrać idealną poduszkę dla swego malucha. Kiedy należy kupić pierwszą poduszkę dla dziecka? Panuje przekonanie, że dzieci powinny spać na płaskiej powierzchni....porady i testy