jazda konna

Jazda konna nie jest sportem takim jak inne. Tutaj mamy do czynienia z kontaktem z żywym stworzeniem. Tym samym nie mamy do czynienia ze sportem bazującym na jakimś sprzęcie, ale na zwierzęciu. Jazda konna to oczywiście bardzo duża przyjemność. Niemniej jednak tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o samą przyjemność. Dzięki jeździe konnej możemy mówić o wymiernych korzyściach zdrowotnych.

Korzyści z jazdy konnej

Na jakie zatem korzyści zdrowotne będziemy tutaj wskazywać? Na pewno trzeba wskazać na zwiększone wydzielanie przez ludzki organizm hormonów szczęścia, czyli endorfin. Tym samym jazda konna na pewno powoduje znaczące poprawienie ludzkiego samopoczucia. Idźmy dalej. Dzięki jeździe konnej możemy wpłynąć na poprawę koordynacji ruchowej oraz na napięcie mięśniowe. Jazda konna to sport o dosyć umiarkowanej intensywności. Właśnie ten aspekt ma istotne znaczenie w kontekście poprawy funkcjonowania ludzkiego układu krążenia.

Jazda na koniu pobudza pracę wątroby, wydatnie wspomaga trawienie, a poza tym również można tutaj mówić o możliwości utrzymania wagi ciała na pożądanym poziomie. Owe korzyści zdrowotne są oczywiście czymś ogólnym, ale także czymś indywidualnym. Każda osoba może w nieco inny sposób odczuwać zalety jazdy na koniu. Niemniej jednak jest to na pewno sport, w którym mowa jest o bardzo wielu zaletach dla zdrowia człowieka. Być może nie każdego jazda na koniu fascynuje, ale na pewno jest to dobry sposób na to, aby oderwać się na chwilę od obowiązków oraz od tego, co wywołuje stres.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/11/pobrane.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/11/pobrane-150x150.jpgAneta R.Zdrowiejazda konna,konie,sport,zdrowieJazda konna nie jest sportem takim jak inne. Tutaj mamy do czynienia z kontaktem z żywym stworzeniem. Tym samym nie mamy do czynienia ze sportem bazującym na jakimś sprzęcie, ale na zwierzęciu. Jazda konna to oczywiście bardzo duża przyjemność. Niemniej jednak tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o samą...porady i testy