Od lat nasze babcie oraz mamy doskonale wiedziały, z jakich ziół i innych darów natury korzystać, żeby nasz sen był mocny i zdrowy. Ich wiedza zielarska, jak się okazuje, nie przedawniła się nawet w dzisiejszych, jakże nowoczesnych czasach, kiedy ludzie mają coraz większe problemy ze spaniem, z zasypianiem oraz wypoczywaniem podczas spania. Na szczęście nasze babcie doskonale wiedziały, co jest w stanie pomóc nowoczesnemu człowiekowi.

Na wszystko najlepsza jest herbata

Pewnie spotkaliście się z opinią, ze herbata, szczególnie zielona – odpowiednio krótko parzona, ma działanie raczej pobudzające i z tego względu raczej nie powinna być pita w związku z chęcią spania. W liściach każdej herbaty znajduje się aminokwas odpowiedzialny za nasze rozluźnienie, ukojenie nerwów i zminimalizowanie odczuwania stresu – l-teaninę. Aminokwas ten wpływa dobroczynnie na aktywność naszego mózgu akurat w części odpowiadającej za głębokie zrelaksowanie.

Nieznana strona rumianku

Rumianek najczęściej stosowany jest do przemywania twarzy czy robienia płukanek, ale – jak widać – świetnie nadaje się również do zażycia tuż przed spaniem, ponieważ wśród jej właściwości należy wymienić nie tylko te przeciwzapalne i wspomagające leczenie przeziębienia, ale również działanie uspokajające i kojące nerwy. Wszystko to jest możliwe dzięki apigeniny – flawonoidu, którego w ziołowej herbatce z rumianku zdecydowanie nie brakuje. Jej wypicie umożliwia zapadnięcie w głęboki, spokojny sen.

Na dobry sen dobry cynamon

Niektórzy badacze wskazują pozytywnie wpływające na łatwe zasypianie właściwości cynamonu, spożywanego na przykład w większej ilości na kolację wraz na przykład z owsianką.  Następnego dnia po takiej kolacji z pewnością obudzisz się pełen sił oraz chęci do życia i energii. Cynamon reguluje odpowiedni poziom cukru we krwi, chroni także układ nerwowy przed nadużywaniem. Jeśli cierpisz na spadki cukru we krwi, które są w stanie w nocy nawet cię obudzić, koniecznie wprowadź ten składnik do swojej diety.

Melisa, uspokoi i pomoże zasnąć

Zdrowy, spokojny sen możliwy jest do osiągnięcia dopiero wówczas, kiedy nasz organizm zwalczy stres i uspokoi nerwy. Problemy dnia codziennego, które przenosimy ze sobą do sypialni wpływają na bezsenność. Idealnym sposobem na osiągnięcie snu, który przyniesie relaks jest zastosowanie melisy. Zioło zawiera w swoim składzie olejki lotne, zaś te koją nasz system nerwowy. Pijąc regularnie napar z melisy opanujemy emocje, wyciszymy organizm, zlikwidujemy objawy stresu, a przede wszystkim zapewnimy sobie komfortowy sen. Melisa jest znakomitym sposobem, aby wygrać z bezsennością.

Na niepokoje żołądka

Czasem nasze problemy z zasypianiem związane są z kłopotami z żołądkiem – jedzenie imbiru sprawia, że nasz układ krwionośny zaczyna lepiej pracować, skurcze żołądka są złagodzone, a my jesteśmy rozluźnieni. Pewnie z tego względu w wielu suplementach diety pojawił się w składzie właśnie imbir, gwarantujący szybsze zapadanie w sen. Ów tajemniczy składnik jednocześnie gwarantuje również, ze bezsenne noce spędzone na liczeniu baranów odejdą w niepamięć.

Zioła najlepsze na spokojny senhttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/c502d21c-5a4f-44d0-af01-612b3946b62f_20180117061635_Wlasciwosci-rumianku.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/c502d21c-5a4f-44d0-af01-612b3946b62f_20180117061635_Wlasciwosci-rumianku-150x150.jpgMarcin P.Sencyamon,herbata ziołowa,rumianek na sen,spokojny sen,zdrowy sen,zioła na sen,zioła na zdrowy senOd lat nasze babcie oraz mamy doskonale wiedziały, z jakich ziół i innych darów natury korzystać, żeby nasz sen był mocny i zdrowy. Ich wiedza zielarska, jak się okazuje, nie przedawniła się nawet w dzisiejszych, jakże nowoczesnych czasach, kiedy ludzie mają coraz większe problemy ze spaniem, z zasypianiem oraz...porady i testy