poduszki medyczne

Długie godziny spędzone w pozycji siedzącej za biurkiem na pewno nie są korzystne dla zdrowia naszego kręgosłupa. Można oczywiście ćwiczyć, robić pewne przerwy, ale jednocześnie też warto zadbać nieco bardziej o swoje plecy. W tym miejscu możemy wskazać na użycie foteli ergonomicznych, chociaż nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie.

Jak najbardziej możemy także użyć specjalnych nakładek na fotele, dzięki czemu będziemy mogli je zmienić w owe fotele ergonomiczne i nie będziemy borykali się ze zjawiskiem bólu pleców. To rozwiązanie ponadto nie jest zbyt drogie, a tym samym warto, aby każdy pracodawca pomyślał o tym, by zakupić nakładki dla swoich pracowników biurowych.

Jak to działa?

Powstaje w tym miejscu pytanie o to, w jaki sposób działa nakładka? Składa się ona z siedziska oraz oparcia. Siedzisko jest wykonane w taki sposób, aby w miejscu, w którym guzy kulszowe się opierają, znajdowało się specjalne zagłębienie. To przekłada się w sposób bezpośredni na odciążenie oraz ustabilizowanie miednicy, a tym samym na przyjęcie przez kręgosłup naturalnej krzywizny. Do tego dochodzi oparcie, które powoduje wypchnięcie kręgosłupa i ułożenie go w prawidłowej pozycji.

Dla kogo nakładka?

Oczywiście możemy powiedzieć, że taka nakładka na fotele jest przeznaczona dla każdego, każdy może, a nawet powinien z niej korzystać. Możemy także wyróżnić pewne grupy osób, które w sposób szczególny powinny po tenże element sięgnąć. Mowa jest zatem o:

  • na pierwszy plan wysuwają się osoby, które wiele godzin spędzają każdego dnia za biurkiem, przy komputerze
  • mowa jest o osobach cierpiących na bóle kręgosłupa, aczkolwiek, jeśli mówimy o skrzywieniu, o skoliozie, należy udać się bezwzględnie do lekarza

Co uzyskujemy?

Tutaj też jest to jeden z kluczowych elementów mogących nas przekonać do zastosowania owej nakładki. Konkretne korzyści są tym, co działa na naszą wyobraźnię. Jeśli mowa o zaletach nakładki na zwykły fotel, to na pewno należy wskazać na większy komfort pracy oraz wygodę. Dodatkowo wskażemy na dobry element w profilaktyce schorzeń kręgosłupa, oraz eliminację napięć powstających podczas długotrwałego siedzenia. Stosując ją masz szansę na zniwelowanie bólu, zmęczenia, zapewnienie elastycznego funkcjonowania kręgosłupa na odcinku łuku lędźwiowego.

To, na co również należy zwrócić uwagę, to fakt, że pracownik, który nie odczuwa bólu kręgosłupa, jest bardziej wydajny. Pracodawca powinien zadbać o to, aby zapewnić swoim pracownikom takie nakładki na fotele. Można powiedzieć, że jest to inwestycja dająca wiele korzyści każdej ze stron. Oczywiście można również taką nakładkę zakupić sobie do domu jeśli i tam spędzamy wiele godzin w pozycji siedzącej.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/03/33.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/03/33-150x150.jpgAneta R.Zdrowieplecy,poduszki medyczne,uraz kręgosłupaDługie godziny spędzone w pozycji siedzącej za biurkiem na pewno nie są korzystne dla zdrowia naszego kręgosłupa. Można oczywiście ćwiczyć, robić pewne przerwy, ale jednocześnie też warto zadbać nieco bardziej o swoje plecy. W tym miejscu możemy wskazać na użycie foteli ergonomicznych, chociaż nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Jak...porady i testy