rak piersi u mężczyzn

Nie jest to bynajmniej zjawisko występujące bardzo często, ale równocześnie też nie jest bardzo rzadkie. Nowotwory piersi są w głównej mierze kojarzone z chorobami kobiecymi. Większość przypadków oczywiście dotyczy kobiet, ale nie tylko. Nowotwory piersi dotykają bowiem także mężczyzn. W ich przypadku ogromny odsetek zachorowań kończy się zgonem pacjenta. Wynika to z faktu, że nowotwory piersi u mężczyzn są wykrywane bardzo późno gdy ów nowotwór jest w bardzo zaawansowanym stanie.

Choroba rzadka, lecz możliwa…

Chociaż ta choroba u mężczyzn jest wykrywana stosunkowo rzadko, to jednak każdego roku statystycznie można mówić o stu takich przypadkach. Skąd wynika zachorowalność na raka piersi u mężczyzn? Wpływ na to zjawisko ma w głównej mierze poziom estrogenów w męskim organizmie. Dlatego też ryzyko zachorowania przede wszystkim występuje u mężczyzn pomiędzy 50 i 70 rokiem życia. To wówczas mamy do czynienia z obniżeniem poziomu testosteronu oraz zwiększeniem się poziomu żeńskich hormonów, czyli estrogenów. Jednocześnie też zauważono, że ryzyko wystąpienia nowotworów piersi u mężczyzn zwiększa się w przypadku osób pracujących w przemyśle kosmetycznym, gdzie też mamy do czynienia ze zwiększoną ilością owych estrogenów.

Ponadto należy także wskazać na powiązanie pomiędzy ryzykiem nowotworu piersi u mężczyzn oraz wystąpieniem marskości wątroby. To także ma swoje podłoże w zwiększonej ilości estrogenów w męskim organizmie. Aby wcześnie móc zdiagnozować ów nowotwór, należy w głównej mierze postawić na diagnostykę, należy nie lekceważyć żadnego objawu.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/03/d3ae5a8a3d883749ea1219cd5f7b96c5780000.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/03/d3ae5a8a3d883749ea1219cd5f7b96c5780000-150x150.jpgAneta R.Chorobyrak,rak piersi,rak piersi u mężczyzny,zdrowieNie jest to bynajmniej zjawisko występujące bardzo często, ale równocześnie też nie jest bardzo rzadkie. Nowotwory piersi są w głównej mierze kojarzone z chorobami kobiecymi. Większość przypadków oczywiście dotyczy kobiet, ale nie tylko. Nowotwory piersi dotykają bowiem także mężczyzn. W ich przypadku ogromny odsetek zachorowań kończy się zgonem pacjenta....porady i testy