pilates

Szybkie tempo życia, siedzący tryb życia powodują, że coraz większa grupa ludzi ma spore problemy ze swoim zdrowiem. To, z czym stykamy się bardzo często, to bóle pleców. Mogą mieć swoje podłoże w różnych przyczynach, aczkolwiek to siedzący tryb życia najczęściej jest za to zjawisko odpowiedzialny. Dlatego też coraz większą popularnością obecnie cieszą się zajęcia pilatesu. Dlaczego? Są to ćwiczenia, które w głównej mierze skupiają się na wzmacnianiu szkieletu mięśniowego, w tym mięśni głębokich grzbietu. To ma bezpośrednie przełożenie na poprawę codziennego funkcjonowania tychże osób.

C o to jest pilates?

Pilates to nie są zwykłe ćwiczenia. Nie można powiedzieć, że jest to coś, z czym można zetknąć się w innych formach aktywności fizycznej. Pilates to ćwiczenia stworzone przez Josepha Pilatesa w początkach XX wieku. Początkowo zwane były kontrologią z uwagi na to, że ich celem jest pełne kontrolowanie swojego ciała, oddechu, swojej psychiki. Pilates jest połączeniem takich form jak aerobik, balet czy też joga. Tutaj wykorzystuje się ponadto taki specjalistyczny sprzęt jak reformery czy też krzesła do pilatesu. Tenże sprzęt również został stworzony przez Josepha Pilatesa.

Do kogo skierowane są zajęcia pilatesu?

Na zajęciach pilatesu można zauważyć różne osoby. Są kobiety, mężczyźni, kobiety w ciąży, osoby z nadwagą, różne grupy zawodowe. Pilates tym samym może być ćwiczony przez każdego. Jednakże nie do końca. Zadając pytanie o to czy pilates jest dobry dla każdego należy odpowiedzieć, że z pewnymi wyjątkami. Mowa jest mianowicie o:

  • osobach ze stwierdzoną zakrzepicą
  • osobach ze stwierdzoną osteoporozą
  • osobach z chorobami serca, z nadciśnieniem tętniczym
  • o kobietach w ciąży

Te schorzenia całkowicie nie dyskwalifikują tych osób w kontekście zajęć pilates, aczkolwiek na pewno są one pewnym ograniczeniem. Osoby te powinny uzyskać zgodę swojego lekarza na udział w takiej aktywności, a poza ty również o zaistniałym fakcie powinny poinformować instruktora prowadzącego zajęcia. Dzięki temu ten będzie mógł dla nich przygotować specjalny zestaw ćwiczeń.  Pilates wzmacnia mięśnie, powoduje możliwość poprawy sylwetki swojego ciała, pozwala zwalczać stres, poprawić postawę swojego ciała. Jest to forma ćwiczeń, która wymaga dokładności, ale nie wymaga zbyt dużej kondycji. Tym samym ćwiczenia te nie są skomplikowane i łatwe do wykonania przez każdego. Właśnie, dlatego pilates obecnie cieszy się tak dużą popularnością w naszym kraju i nie tylko w Polsce.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/04/GettyImages-497393914-58cf59935f9b581d72f67130-1024x690.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/04/GettyImages-497393914-58cf59935f9b581d72f67130-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia,pilates,sport,zdrowieSzybkie tempo życia, siedzący tryb życia powodują, że coraz większa grupa ludzi ma spore problemy ze swoim zdrowiem. To, z czym stykamy się bardzo często, to bóle pleców. Mogą mieć swoje podłoże w różnych przyczynach, aczkolwiek to siedzący tryb życia najczęściej jest za to zjawisko odpowiedzialny. Dlatego też coraz...porady i testy