pilates

Niewątpliwie mamy obecnie do czynienia z bardzo dużą popularnością zajęć pilates. Powstaje pytanie o to, jakie korzyści wynikają z brania udziału w tych zajęciach i jaką przewagę mają one nad innymi formami aktywności fizycznej? Bardzo istotnym elementem jest także fakt, że obecnie mamy bardzo szeroki dostęp do owych zajęć. Organizowane są one w różnego rodzaju klubach fitness, klubach sportowych, ośrodkach rekreacyjnych oraz innych miejscach.

Pochodzenie pilatesu

Aby móc zrozumieć to, czym jest pilates, trzeba cofnąć się około 100 lat wstecz. To właśnie wtedy Joseph Pilates stworzył system ćwiczeń, który nazwał kontrologią. Ma to związek z dążeniem do kontrolowania własnego ciała. Pilates od samego początku był połączeniem zajęć jogi, baletu oraz aerobiku. Jego głównym założeniem było wzmocnienie tych partii mięśniowych, których nie można wzmocnić poprzez inne formy ruchu. Mowa o mięśniach głębokich grzbietu, kręgosłupa. Joseph Pilates stworzył nie tylko sam system ćwiczeń, ale jednocześnie też zaprojektował i stworzył maszyny, które miały na celu prawidłowe ćwiczenia.

Korzyści płynące z ćwiczenia pilatesu

Pilates to ćwiczenia, w których obecnie udział bierze bardzo wiele osób. Do głównych korzyści związanych z tą formą aktywności fizycznej należy na pewno zaliczyć:

  • zwiększenie elastyczności mięśni,
  • wzmocnienie różnych partii mięśniowych, w tym głównie mięśni głębokich,
  • zwiększenie wytrzymałości, siły mięśni,
  • poprawa postawy ciała,
  • ujędrnienie powierzchni brzucha,
  • poprawa kondycji psychicznej

Pilates można nazwać kompleksową formą aktywności fizycznej. Pozytywne efekty trenowania pilatesu są widoczne dosyć szybko, aczkolwiek w tym względzie wiele zależy od częstotliwości wykonywanych ćwiczeń. Optymalnie rzecz biorąc warto jest tym zajęciom poświęcić dwie lub trzy sesje treningowe w ciągu tygodnia. Istotnym elementem jest także to, aby w zajęciach pilates brać udział pod okiem profesjonalnego instruktora. W tych ćwiczeniach istotnym elementem jest dokładność każdej wykonywanej pozycji. Brak owej dokładności może bowiem skutkować brakiem oczekiwanych rezultatów. Pilates to współcześnie jedna z najlepszych, najbardziej korzystnych dla zdrowia form aktywności fizycznej. Nie mamy tutaj do czynienia z nadmiernym obciążeniem mięśni, stawów. Natomiast mamy do czynienia z realnym wzmocnieniem różnych struktur mięśniowych, w tym w głównej mierze mowa jest o mięśniach głębokich kręgosłupa. Współczesnemu człowiekowi jest to naprawdę bardzo potrzebne.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/04/medium_imgl4871s.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/04/medium_imgl4871s-150x150.jpgAneta R.Pilatesćwiczenia pilates,pilates,sport,treningNiewątpliwie mamy obecnie do czynienia z bardzo dużą popularnością zajęć pilates. Powstaje pytanie o to, jakie korzyści wynikają z brania udziału w tych zajęciach i jaką przewagę mają one nad innymi formami aktywności fizycznej? Bardzo istotnym elementem jest także fakt, że obecnie mamy bardzo szeroki dostęp do owych zajęć....porady i testy