poduszki medyczne

Każdy z nas lubi spać, spędzać czas w łóżku i odpoczywać. Sen to jedna z podstawowych czynności życiowych, bez których nie moglibyśmy prawidłowo funkcjonować. Każdej doby powinniśmy spać około siedem godzin dziennie. Jednakże, aby nasz sen był wartościowy i pozytywnie wpływał na cały organizm, powinniśmy wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną.

Co to jest poduszka medyczna?

Poduszka medyczna, zwana jest także ortopedyczną i jest polecana zarówno przez lekarzy, jak i fizjoterapeutów. Poduszka ortopedyczna jest profesjonalnie wyprofilowana, a dzięki temu możemy w czasie snu zachować kręgosłup szyjny w jego naturalnej pozycji. Dzięki temu nasz kręgosłup odpoczywa, zaś rano nie cierpimy na ból. Poduszka medyczna sprawia, że dyski lepiej się uwadniają, zaś mięśnie relaksują. Kolejnego dnia czujemy się wypoczęci i nie odczuwamy sztywności kręgosłupa.

Poduszka dla dzieci i dorosłych

Poduszka ortopedyczna przeznaczona jest zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dzieci. Oczywiście, aby odpowiednio spełniała swoje zadania, powinna być też odpowiednio dobrana dla potrzeb naszego ciała. Poduszki ortopedyczne profilaktycznie warto wdrożyć już dzieciom, które ukończyły drugi rok życia. Zapewnimy im wówczas doskonałe kształtowanie się kręgosłupa, już od najmłodszych lat, co zaowocuje pozytywnie w przyszłości. O doborze poduszek ortopedycznych poczytasz również na https://www.sissel.com.pl/webpage/poradniki.html.

Osoby, które odczuwają ból kręgosłupa, lub też cierpią na różne schorzenia powinny obowiązkowo i regularnie spać na poduszkach ortopedycznych. Poduszki sprawdzają się doskonale zarówno w profilaktyce, ale również w leczeniu wielu różnorodnych schorzeń.

Odpowiedni dobór poduszki

Dobór poduszki ortopedycznej uzależniony jest od wielu czynników. Kupując dla siebie poduszkę musimy mieć na uwadze pozycję, w której najczęściej śpimy. Dodatkowo powinniśmy mieć na uwadze także nasz wzrost oraz wagę ciała. Oczywiście powinniśmy obliczyć także jaką mamy szerokość barków. Mierzymy ją od podstawy szyi do głowy kości ramiennej.

Jaki rodzaj poduszki medycznej wybrać?

Oprócz tego, że wybieramy poduszkę mając na uwadze kształt naszego kręgosłupa i masę powinniśmy także wybrać poduszkę, która stworzona jest w wysokiej jakości materiału. Poduszkę można wybrać zarówno z pianki poliuretanowej, a także termoplastycznej – visco-elastic. Warto wybrać poduszkę najwyższej jakości ponieważ ma ona nam służyć przez wiele lat i troszczyć się o nasz sen oraz zdrowy kręgosłup.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/win-800x445-1.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/win-800x445-1-150x150.jpgAneta R.Poduszkipoduszki medyczne,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne dla dzieci,sen,zdrowie,zdrowy senKażdy z nas lubi spać, spędzać czas w łóżku i odpoczywać. Sen to jedna z podstawowych czynności życiowych, bez których nie moglibyśmy prawidłowo funkcjonować. Każdej doby powinniśmy spać około siedem godzin dziennie. Jednakże, aby nasz sen był wartościowy i pozytywnie wpływał na cały organizm, powinniśmy wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną. Co...porady i testy