Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka

Dziecko zawsze jest naszym największym skarbem, dlatego tak silnie dbamy o nie już od pierwszych chwil jego życia. Obserwując nasze dziecko myślimy przede wszystkim o jego bezpieczeństwie, dlatego tak istotne jest zdrowie, oraz fizyczny rozwój Twojej pociechy. Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego jak delikatny jest cały układ kostny małego dziecka z głową włącznie. Jak wiemy również życie małego dziecka koncentruje się głównie na pozycji leżącej. Najważniejsze jednak, by zwrócić uwagę, aby Twoja pociecha nie leżała zbyt długo w jednym miejscu. W efekcie maluch może mieć spłaszczoną główkę, a to niesie za sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Na szczęście w odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne dla niemowląt.

Kilka słów o poduszkach ortopedycznych dla niemowląt

Dzięki poduszkom ortopedycznym główka Twojego maleństwa jest prawidłowo ułożona, zachowując przy tym maksymalną wygodę. Jednym z najważniejszych elementów poduszek ortopedycznych dla niemowląt jest specjalna pianka, która zapewnia idealny punkt nacisku, dlatego niezależnie od pozycji głowa Twojego dziecka jest całkowicie bezpieczna. Wśród poduszek ortopedycznych dla niemowląt wyróżnia się głównie jej dwa typy, pierwszy z nich, to niska poduszka z lekkim wyprofilowaniem na środku. Kolejny, to poduszka w kształcie węża – tu ważna informacja, gdyż ten rodzaj poduszek doskonale sprawdza się w samym łóżeczku, jak i na łóżku w sypialni rodziców, co powoduje, że mimo większej powierzchni zachowuje naturalną równowagę. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt można kupić w wielu firmach działających w internecie, które specjalizują się w produkcji właśnie tego typu poduszek.

Uchroń swoje dziecko przed plagiocefalią

Dzięki poduszkom ortopedycznym główka Twojego niemowlaka jest mniej narażona na wystąpienie takich dolegliwości jak plagiocefalia, czy inne, podobne dolegliwości opierające się na deformacji czaszki. Dobrym wyjściem są poduszki ortopedyczne dla niemowląt.

Plagiocefalia inaczej nazywana jest „efektem płaskiej główki”, lub „skośnogłowiem”. Plagiocefalia może być uwarunkowana genetycznie, lub zbyt częstym ułożeniem główki dziecka w jednej pozycji. W przypadku tej dolegliwości oprócz wspomnianej płaskiej główki występują jeszcze takie objawy jak: wysunięta część czoła, wypukły policzek, a także optycznie powiększone jedno oko, oraz ucho (tak zwany efekt wysuniętego ucha).

Dolichocefalia, to choroba objawiająca się bocznym spłaszczeniem głowy. Najczęściej dolichocefalia diagnozowana jest w przypadku wcześniaków, a także dzieci, których główka w czasie porodu była zaklinowana między żebrami.

Kraniostenoza – to dolegliwość, którą określa się jako poważny stan chorobowy. Powstaje w efekcie przedwczesnego zrostu jednego, czy kilku szwów czaszkowych. Jak można ją zdiagnozować? Krawędź takiego zrostu wyczuwalna jest w dotyku, ponadto można ją stwierdzić dzięki wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego, lub tomografii komputerowej.

Najważniejsze, to jednak być czujnym i dobrze zaobserwować wszelkie zmiany u Twojego dziecka. Dziś takie dolegliwości jak plagiocefalia można wykryć bardzo szybko dzięki czemu prędzej zostać może udzielona fachowa pomoc.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/Plagiocefalia.jpeghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2016/12/Plagiocefalia-150x150.jpegadminChorobyDolichocefalia,Kraniostenoza,Plagiocefalia,poduszki ortopedyczne,poduszki ortopedyczne dla dzieci,poduszki ortopedyczne dla niemowlakówDziecko zawsze jest naszym największym skarbem, dlatego tak silnie dbamy o nie już od pierwszych chwil jego życia. Obserwując nasze dziecko myślimy przede wszystkim o jego bezpieczeństwie, dlatego tak istotne jest zdrowie, oraz fizyczny rozwój Twojej pociechy. Ważne, aby zdawać sobie sprawę z tego jak delikatny jest cały układ...porady i testy