bakterie na poduszkach

Jak donoszą badania grzyby, które znajdują się na poduszkach mogą stać się przyczyną nieuleczalnej infekcji płuc. Pojawić się może Aspergiloza, która wywołana jest przez kropidlaki, mikroskopijne cząsteczki, których wdychanie może być niebezpieczne. Objawy przypominają grypę, ponieważ towarzyszy nam kaszel, dreszcze i gorączka. Pojawiają się też zawroty głowy. Warto wiedzieć, jak bronić się przed chorobą.

Poduszka przyczyną choroby

Jak dowodzą najnowsze badania poduszki kryją w sobie nie tylko miękkie pierze, ale również grzyby z rodzaju Aspergillus, ponieważ zbierają się na nich roztocza i kurz. Zarodniki tych grzybów są wszędzie a najczęściej rozwijają się w miejscach ciepłych i wilgotnych. Grzyby występują więc najczęściej na tradycyjnych, puchowych poduszkach i mogą przyczynić się do utraty zdrowia. W pierwszej kolejności wywołują objawy alergiczne, którymi są kaszel i świszczący oddech, następnie dochodzi do zapalenia płuc, uczucia zmęczenia i utraty wagi ciała. Choroba ta obecnie dotyka około 700 osób rocznie.

W jaki sposób zadbać o poduszkę?

Jak zapobiec rozprzestrzenianiu się grzybów i wywoływaniu przez nie chorób? Oczywiście najlepiej wybrać pościel stworzoną z materiału nowoczesnego, antyalergicznego. To dzięki niej z cała pewnością unikniemy powstawania grzybów na naszej poduszce. Jeśli jednak mamy poduszkę z pierza warto często ją wietrzyć. Robić to należy zwłaszcza w mroźne dni, ponieważ temperatura -15 stopni zabija grzyby i ich zarodniki. Poduszki należy również regularnie prać, aby wyeliminować z nich chorobotwórcze grzyby.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/ngWktkpTURBXy8wZWEwM2ZjNWY3NWQwYmY4ZWZmZTIwYzQ4Yzc5YzhmYi5qcGeTlQMBzKvNA-fNAjGTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/12/ngWktkpTURBXy8wZWEwM2ZjNWY3NWQwYmY4ZWZmZTIwYzQ4Yzc5YzhmYi5qcGeTlQMBzKvNA-fNAjGTBc0DFM0BvJUH2TIvcHVsc2Ntcy9NREFfLzE0MGIxY2ZlN2YwYWM1MmVkYzAxMGQ3MDk3OGU4NGJlLnBuZwDCAA-150x150.jpgAneta R.Poduszkigrzyby na poduszkach,poduszki z pierzaJak donoszą badania grzyby, które znajdują się na poduszkach mogą stać się przyczyną nieuleczalnej infekcji płuc. Pojawić się może Aspergiloza, która wywołana jest przez kropidlaki, mikroskopijne cząsteczki, których wdychanie może być niebezpieczne. Objawy przypominają grypę, ponieważ towarzyszy nam kaszel, dreszcze i gorączka. Pojawiają się też zawroty głowy. Warto wiedzieć,...porady i testy