Poduszki ortopedyczne dla kierowców - czy poduszki lędźwiowe działają?

Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej powoduje nie tylko uczucie dyskomfortu oraz zmęczenia. Jest to pozycja, która jest tak naprawdę bardzo niekorzystna dla ludzkiego kręgosłupa. W sposób szczególny na nadwyrężenie, na ból oraz zniekształcenia narażony jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa człowieka. Tym samym na choroby związane z kręgosłupem związane są osoby pracujące przy komputerze jak również i zawodowi kierowcy.

Oczywiście istotnym elementem poprawiającym sytuację, zapobiegającym różnym chorobom oraz bólowi jest wykonywanie określonych ćwiczeń, ale na tym nie można poprzestać. Bardzo dobrym, korzystnym i polecanym rozwiązaniem jest również sięgnięcie po specjalistyczne poduszki ortopedyczne, po poduszki lędźwiowe.

Czym są poduszki lędźwiowe?

Czym są poduszki lędźwiowe do samochodu i czym różnią się one od zwykłych poduszek czy też zwykłych podkładek pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa? Przede wszystkim jest to produkt wykonany ze specjalistycznego materiału. Jest to pianka termoformowalna, która powinna oczywiście posiadać stosowny atest.

Ów atest daje gwarancję, że osoba kupująca oraz użytkująca taką poduszkę będzie mogła mówić o poprawie komfortu oraz ochronie swojego zdrowia. Poduszki lędźwiowe to produkty, które zasadniczo powinno kupować się w specjalistycznych sklepach ortopedycznych. To bowiem daje gwarancję wysokiej jakości oraz oryginalności. Poduszki lędźwiowe idealnie nadają się zarówno dla kierowców zawodowych spędzających bardzo wiele godzin za kółkiem. Ponadto również jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób udających się po prostu w dłuższą podróż.

Poduszki lędźwiowe stanowią pomoc w kłopotach z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa nie tylko w odniesieniu do zawodowych kierowców, dla osób prowadzących pojazdy, ale doskonale sprawdzają się w pracy biurowej czy też po prostu podczas siedzenia we własnym domu.

Zalety poduszek lędźwiowych

Podparcie odcinka lędźwiowego w kręgosłupie jest podstawowym elementem, dla którego warto kupić i stosować poduszki lędźwiowe. Warto jednakże wskazać na konkretne zalety tego produktu. Należy wskazać na:

  • usunięcie napięcia mięśniowego
  • zlikwidowanie niewłaściwego nacisku poszczególnych kręgów na siebie
  • zlikwidowanie lub zapobieganie bólowi i zmęczeniu

Poduszki lędźwiowe są wykonywane z pianki termoformowalnej. Jest ona łatwa w utrzymaniu czystości, nie przyjmuje ona kurzu oraz alergenów. Zasadniczo sama poduszka znajduje się w pokrowcu łatwym w utrzymaniu i możliwym do prania. Pianka termoformowalna posiada także taką cechę, iż dopasowuje się ona do kształtu ciała danej osoby.

Nie tylko poduszki lędźwiowe

Poduszki lędźwiowe to nie jedyny produkt, który można polecić osobom spędzającym w pozycji siedzącej bardzo wiele godzin każdego dnia. Zarówno kierowcy, jak również i osoby, które po prostu zazwyczaj spędzają w tej pozycji wiele godzin, mogą sięgnąć po poduszkę sensomotoryczną. Wywołuje ona bowiem tak zwane dynamiczne siedzenie. Dzięki temu poszczególne kręgi kręgosłupa są w ciągłym ruchu i tym samym nie dochodzi do powstawania niepotrzebnych napięć.

Współczesny człowiek jest w bardzo dużym stopniu narażony na zbyt duże napięcie kręgosłupa. Coraz więcej osób zwraca uwagę na problemy z kręgosłupem, narzeka na ból oraz przemęczenie. Nie zapobiegając temu problemowi, bardzo szybko można doprowadzić do poważnych schorzeń. Między innymi można tutaj mówić o dyskopatii czy też o rwie kulszowej.

Poduszki lędźwiowe są rozwiązaniem, które pozwala nie tylko leczyć kręgosłup i zapobiegać bólowi, ale pozwala także na zapobieganie tego rodzaju zjawiskom. Tym samym warto po nie sięgać zarówno w celach leczniczych jak i w celach zapobiegawczych. Jeśli mamy do czynienia ze zjawiskiem spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej, to nie należy czekać, aż pojawią się problemy, ale należy im przeciwdziałać. Dlatego też szeroko poleca się sięgnięcie po poduszki sensomotoryczne, po poduszki oraz podkładki lędźwiowe. W szczególny sposób powinni się w nie wyposażyć kierowcy spędzający wiele godzin za kółkiem.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/05/poduszki-ortopedyczne-dla-kierowcow-czy-poduszki-ledzwiowe-dzialaja.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/05/poduszki-ortopedyczne-dla-kierowcow-czy-poduszki-ledzwiowe-dzialaja-150x150.jpgadminPoduszkiaktywne siedzenie,kliny do siedzenia,poduszka do siedzenia,poduszka lędźwiowa,poduszki dla kierowców,poduszki do samochodu,poduszki ortopedyczne do siedzenia,pozycja siedząca,siedzenie,Stenoza lędźwiowaDługotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej powoduje nie tylko uczucie dyskomfortu oraz zmęczenia. Jest to pozycja, która jest tak naprawdę bardzo niekorzystna dla ludzkiego kręgosłupa. W sposób szczególny na nadwyrężenie, na ból oraz zniekształcenia narażony jest odcinek lędźwiowy kręgosłupa człowieka. Tym samym na choroby związane z kręgosłupem związane są osoby...porady i testy