poduszka do siedzenia

Mało ruchu, siedzący tryb życia przez wzgląd na pracę i brak jakiejkolwiek interwencji z naszej strony, aby trochę się poruszać? To wszystko na wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a przede wszystkim obciążenie naszego kręgosłupa. Sposób, w który siedzimy, jakby nie patrzeć, przez większość czasu ma bardzo duże znaczenie dla nas. Istnieją różne rodzaje poduszek, np. nakładka na krzesło, poduszka lędźwiowa, poduszka do siedzenia, poduszka sensomotoryczna. Ale po co wydawać pieniądze na coś takiego, skoro mamy krzesła, pufy, sofy? Jaki w tym wszystkim jest cel? Ceny produktów są różne, w zależności od firmy i modelu, a także przeznaczenia. Poduszki pomagają nam siedzieć w pozycji „normalnej”, tj. takiej, której odpowiada nasza anatomia (zgodna z budową naszego ciała).

Prawidłowa postawa dzięki poduszce

Prawidłowa pozycja podczas siedzenia pomaga nam uniknąć bądź zredukować ból kręgosłupa, zabezpiecza przed urazami, a także przeciążeniami. Mają nam pomagać w zachowaniu prawidłowej pozycji ciała, a przy tym również mamy wygodę z jej użytkowania. Poduszka ortopedyczna jest dobrym wyborem, jeśli chcemy zadbać o siebie i swój kręgosłup. Warto więc się nad nią poważnie zastanowić, zważywszy jeśli faktycznie nie ruszamy się zbyt wiele, a jedynie ciągle siedzimy. Pomoże nam to uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z kręgosłupem w późniejszym czasie. Ponadto takie poduszki pomagają wyeliminować garbienie się i rozluźniają nasze kręgi, krążki międzykręgowe i mięśnie. Wzmacniajmy zatem nasze plecy i dbajmy o nasze zdrowie.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/6.pnghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2018/01/6-150x150.pngAneta R.Poduszkipoduszki do siedzenia,poduszki medyczne,zdrowy kręgosłuupMało ruchu, siedzący tryb życia przez wzgląd na pracę i brak jakiejkolwiek interwencji z naszej strony, aby trochę się poruszać? To wszystko na wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a przede wszystkim obciążenie naszego kręgosłupa. Sposób, w który siedzimy, jakby nie patrzeć, przez większość czasu ma bardzo duże znaczenie dla...porady i testy