poduszki medyczne

Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej nie są niczym korzystnym dla zdrowia i prędzej czy później będą one skutkować pojawieniem się bólu pleców lub bardziej zaawansowanymi zmianami w obszarze kręgosłupa. Zmiany te mogą okazać się niemożliwe do odwrócenia i tym samym danej osobie nie tylko będzie dokuczać ból, ale jednocześnie też będziemy mieli do czynienia z koniecznością poddania się rehabilitacji lub nawet operacji chirurgicznej.

Czy dobrą metodą jest zastosować poduszki medyczne?

Pewnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest na pewno regularne stosowanie specjalistycznej poduszki ortopedycznej do siedzenia. Mogą one przyjmować bardzo zróżnicowane formy, bardzo zróżnicowane kształty jak również i wielkości. Poduszki ortopedyczne do siedzenia można z powodzeniem stosować zarówno na fotelu przed komputerem jak również w samochodzie jeśli ktoś jest zawodowym kierowcą lub też po prostu planuje wielogodzinną podróż.

Czym są poduszki medyczne?

Poduszki ortopedyczne są produktem, którego sekretem jest specjalna pianka termoformująca. Dzięki niej poduszka idealnie dopasowuje się do kształtu pleców danej osoby. Taka poduszka wywołuje dynamiczne siedzenie, a tym samym nie mamy do czynienia ze zjawiskiem nadmiernego nacisku na kręgosłup, na jego część lędźwiową, nie mamy do czynienia z nadmiernym naciskiem na rdzeń kręgowy. Poduszki ortopedyczne do siedzenia są produktem hypoalergicznym, posiadają one poszewki z mikrofibry, które można w łatwy sposób ściągnąć oraz wyprać. Poduszki ortopedyczne do siedzenia są produktem specjalistycznym, opatrzonym stosownym certyfikatem. Tenże element stanowi potwierdzenie wysokiej jakości produktu oraz jego skuteczności i bezpieczeństwa stosowania.

Poduszka a problemy z kręgosłupem

Poduszka jest produktem pozwalającym zarówno zapobiec różnym problemom związanym z bólem pleców jak również produktem pozwalającym zniwelować istniejące już problemy z plecami. W sklepach medycznych mamy do czynienia z bardzo bogatym asortymentem poduszek medycznych, w tym również tych przeznaczonych do siedzenia. Poza standardowymi kształtami, tego rodzaju produkt może przybierać inne formy jak chociażby kształt motylka, mogą posiadać wkład chłodzący, mogą być wyposażone w poszewkę masującą czy też możemy spotkać poduszkę ortopedyczną antychrapaniową, aczkolwiek ta ostatnia opcja dotyczy raczej poduszek ortopedycznych przeznaczonych do spania.

Skoro wspomniano już o tym elemencie, poduszki ortopedyczne świetnie sprawdzają się także w trakcie odpoczynku nocnego. Dzięki nim możemy mówić o właściwym ułożeniu ciała podczas snu. Dzięki temu możemy mówić o odciążeniu kręgosłupa, dzięki czemu dana osoba nie ma problemów z uzyskaniem właściwej jakości snu oraz nie ma problemów z bolącymi plecami po przebudzeniu. Zastosowanie poduszek ortopedycznych do siedzenia jest nie tylko pewnym elementem opcjonalnym, ale stanowi ona element, który powinien stanowić podstawowe wyposażenie dla osób, które wiele godzin w ciągu doby spędzają w pozycji siedzącej. Niezwykle istotne jest jednak to, aby kupowana poduszka ortopedyczna posiadała certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/02/poduszki_ortopedyczne_facebook-1024x538.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2021/02/poduszki_ortopedyczne_facebook-150x150.jpgAneta R.Poduszkikręgosłup,poduszki,poduszki medyczne,poduszki rehabilitacyjneDługie godziny spędzane w pozycji siedzącej nie są niczym korzystnym dla zdrowia i prędzej czy później będą one skutkować pojawieniem się bólu pleców lub bardziej zaawansowanymi zmianami w obszarze kręgosłupa. Zmiany te mogą okazać się niemożliwe do odwrócenia i tym samym danej osobie nie tylko będzie dokuczać ból, ale...porady i testy