sen a trening

Dla każdej aktywnej osoby bardzo ważną kwestią jest regeneracja. Dzięki temu, że odpoczywamy odzyskujemy witalność, zaś odpowiednio zbilansowana dieta sprawia, że nasze ciało jest pełne składników odżywczych, witamin i minerałów. Czy warto dużo spać jeśli żyjemy aktywnie i trenujemy? Jak ważną rolę odgrywa sen?

Sen w życiu aktywnej osoby dorosłej

Każda dorosła osoba, która uprawia sport, każdej doby powinna spać około 7 – 8 godzin w ciągu doby. Oczywiście, warto zaznaczyć, że każdy z nas potrzebuje indywidualnej jednostki snu, aby organizm mógł się optymalnie zregenerować. Oczywiście, nie zawsze łatwo jest przesypiać całe osiem godzin, ponieważ nasze życie wypełnione jest licznymi obowiązkami. Warto jednak znaleźć czas na sen, odpoczynek i regenerację organizmu, zwłaszcza po treningu fizycznym.

Jak zapewnić sobie wysokiej jakości sen?

Aby zapewnić sobie adekwatny czas snu, ale równocześnie zadbać o jego jakość, powinniśmy wyznaczyć sobie czas, kiedy kładziemy się do łóżka. Oczywiście nie powinna być to godzina późniejsza niż 23. Nawet jeśli nie zawsze uda się dotrzymać tego terminu, musimy pamiętać że cztery godziny to stanowczo zbyt mało, aby właściwie odpocząć.

Jeśli chcemy odpowiednio wypocząć i zregenerować swoje siły, pamiętajmy że aktywność ważna jest w ciągu dnia, ale nie powinna ona występować tuż przed snem. Pamiętajmy, żeby uprawiać sport nie później niż do godziny 18, a w późniejszym czasie dajmy organizmowi chwilę odpocząć.

Kładąc się spać zadbajmy również o to aby był on jak najwyższej jakości i wpływał pozytywnie na stan naszego ciała i ducha. Tym samym starajmy się odstresować, poczytajmy książkę, czy posłuchajmy spokojnej muzyki. Unikajmy oglądania w łóżku telewizji, ponieważ negatywnie wpływa na odbierane przez sen bodźce. Przed snem weźmy też gorącą kąpiel i starajmy się zapomnieć o problemach. Duże znaczenie dla komfortu naszego snu ma również poduszka na której śpimy. Warto pozbyć się tradycyjnej poduszki i wybrać poduszkę ortopedyczną. To właśnie ona zapewni nam wyjątkowo zdrowy i komfortowy sen. Na pewno rano obudzimy się wypoczęci, pełni sił i energii.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/swiadomy-sen-ciekawe-728x411.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/08/swiadomy-sen-ciekawe-728x411-150x150.jpgAneta R.Zdrowiesen,sen a treningDla każdej aktywnej osoby bardzo ważną kwestią jest regeneracja. Dzięki temu, że odpoczywamy odzyskujemy witalność, zaś odpowiednio zbilansowana dieta sprawia, że nasze ciało jest pełne składników odżywczych, witamin i minerałów. Czy warto dużo spać jeśli żyjemy aktywnie i trenujemy? Jak ważną rolę odgrywa sen? Sen w życiu aktywnej osoby dorosłej Każda...porady i testy