jakość snu

Spać lubi niemal każdy z nas. W szczególności osoby, które do późnych godzin nocnych lubią przesiadywać przed TV, czy czytać książkę, rankiem wolą dłużej pospać. Czy jest to prawidłowa sytuacja? Jaka jest jakość Twojego nocnego snu?

Jeśli rano czujesz się niewyspany

Wielu z nas na własnej skórze odczuło, co oznacza uczucie rano ciągłego niewyspania. Nie mamy energii i ochoty podnieść się z łóżka, budzik nas denerwuje, zaś w ciągu dnia po prostu jesteśmy drażliwi i rozkojarzeni. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zbyt krótki sen bądź też sen nieefektywny.  Warto zastanowić się w jaki sposób śpisz i jakie godziny przeznaczasz na sen.

Czy właściwie się wysypiasz?

Najlepszą porą na rozpoczęcie snu jest godzina 22 – 23. Organizm odpoczywa najlepiej przed północą, a to mogą potwierdzić nie tylko najnowsze badania ale także nasze babcie. Dodatkowo  powinieneś zadbać o wygodę snu. Dobierz adekwatny, wygodny materac. Sprawdź czy nie jest za miękki ani za twardy lub zbytnio wysłużony. Sen bardzo utrudniają nam także roztocza. W łóżku może być ich nawet dwa miliony dlatego też należy regularnie sprzątać i wietrzyć swoją sypialnię. Można również wybrać pościel, która ma specjalną powłokę, która chroni przed rozwojem roztoczy oraz bakteriami.

Przed snem unikaj obfitych posiłków, stresu, a także oglądania TV. Staraj się wyciszyć i zrelaksować. Miejsce do spania powinno być zacienione, a dzięki temu sen będzie wysokiej jakości, a ty rano będziesz czuł się wyspany i wypoczęty.

Jaka jest Twoja jakość snu?https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/dd120f893976ed0da5e1f59296b5eb37640000.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/dd120f893976ed0da5e1f59296b5eb37640000-150x150.jpgAneta R.Senile śpimy,jak śpimy,jakość snu,senSpać lubi niemal każdy z nas. W szczególności osoby, które do późnych godzin nocnych lubią przesiadywać przed TV, czy czytać książkę, rankiem wolą dłużej pospać. Czy jest to prawidłowa sytuacja? Jaka jest jakość Twojego nocnego snu? Jeśli rano czujesz się niewyspany Wielu z nas na własnej skórze odczuło, co oznacza uczucie...porady i testy