serce sport

Sport to jeden z tych elementów, który pozwala zadbać o swoje zdrowie, w tym również jest to bardzo istotny element dla zdrowia serca człowieka oraz jego układu krążenia. Oczywiście nie chodzi w tym względzie o sport wyczynowy, który dla serca nie jest całkiem korzystny. Mówimy o rekreacji, mówimy o sporcie uprawianym dla zdrowia oraz własnej satysfakcji. Jakie korzyści zdrowotne można wiązać z uprawianiem aktywności fizycznej?

Korzyści zdrowotne z uprawiania sportu

Oczywiście tych korzyści zdrowotnych może być bardzo wiele, ale skoncentrujemy się tutaj na korzyściach ukierunkowanych na zdrowie serca i układ krążenia. Na pewno trzeba tutaj wskazywać na wydatne obniżenie poziomu złego cholesterolu oraz zwiększenie poziomu dobrego cholesterolu. Poza tym aktywność fizyczna jest tym elementem pozwalającym obniżyć masę ciała, a to jeden z tych aspektów, dzięki któremu możemy mówić o lepszym zdrowiu serca. To jeszcze nie wszystko, na co możemy tutaj zwrócić uwagę. Aktywność fizyczna pozwala na przyspieszenie rozwoju krążenia wieńcowego, zmniejszenie ilości oraz częstości bólów wieńcowych u osób, które borykają się z takimi bólami. Na pewno istotne jest to, że dzięki aktywności fizycznej możemy wydatnie obniżyć poziom ciśnienia krwi, a z tym zjawiskiem do czynienia ma przecież bardzo wiele osób.

Zalety aktywności fizycznej

Aktywność fizyczna pozwala zmniejszyć krzepliwość krwi, pozwala na obniżenie poziomu glukozy we krwi, poprawia samopoczucie oraz pozwala unikać stresu, zwiększyć odporność na stres. Tych aspektów pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie serca oraz układu krążenia jest bardzo wiele. Dlatego też nie należy łatwo rezygnować z jej kultywowania niezależnie od tego, jakim wiekiem sie legitymujemy. W tym względzie bowiem bardzo ważne jest to, aby podejmować pewne działania profilaktyczne, które pozwolą nam zapobiec negatywnym skutkom różnych czynników powodujących pogorszenie się zdrowia serca.

Sport zapobiega zawałom serca, zmniejsza ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, a tym samym korzyści zdrowotnych mamy tutaj bardzo wiele. Sport dla serca to jeden z kluczowych czynników, dzięki któremu owo serce będzie mogło nam bez przeszkód służyć przez wiele lat. Aktywność fizyczna oczywiście nie jest jedynym elementem, który jest niezbędny do tego, aby móc mówić o zachowaniu dobrego poziomu zdrowia serca i układu krążenia. Bardzo ważnym elementem jest także właściwa dieta, która w połączeniu z ową aktywnością fizyczną będzie stanowić podstawę do tego, aby móc mówić o dobrej profilaktyce dla serca.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/csm_nawyki-dla-serca_-udra11_0625041504.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2020/09/csm_nawyki-dla-serca_-udra11_0625041504-150x150.jpgAneta R.Zdrowieserce,sport,sport a zdrowe serce,zdrowe serceSport to jeden z tych elementów, który pozwala zadbać o swoje zdrowie, w tym również jest to bardzo istotny element dla zdrowia serca człowieka oraz jego układu krążenia. Oczywiście nie chodzi w tym względzie o sport wyczynowy, który dla serca nie jest całkiem korzystny. Mówimy o rekreacji, mówimy o...porady i testy