Na bóle pleców uskarża się coraz to więcej ludzi. Statystyki są przerażające, bowiem już co drugi Polak mówi, iż dokuczają mu bóle kręgosłupa. Co gorsza – są to coraz to młodsi ludzie.

Rodzaje bólów włosów

Bóle pleców mogą być różne – mogą mieć inne nasilenie, lokalizację, charakter. Pojawiają się kłucia, mrowienia, ból może być przewlekły, bądź nagły. Każdy jednak rodzaj bólu jest uciążliwy, utrudniający funkcjonowanie, oraz psujący samopoczucie. Ból pleców może mieć wiele przyczyn, począwszy od poważnych zmian chorobowych do lekkich przeciążeń. Ale niestety, często to my sami jesteśmy winni. Zły tryb życia, brak ergonomii pracy, brak ruchu, siedzący sposób spędzania czasu wolnego, niewygodne łóżko, stresy i napięcia – nie są przyjacielem zdrowych pleców.

skolioza

Pocieszające jest jednak, iż w wielu przypadkach możemy sobie pomóc sami, możemy zadbać o to by bóle złagodniały, by nie pojawiały się nowe dolegliwości. By to osiągnąć trzeba systematycznie ćwiczyć, utrzymywać prawidłową postawę, pozbyć się nieprawidłowych nawyków ruchowych, stosować masaże, kąpiele, zabiegi fizykoterapeutyczne. Warto zadbać o swój kręgosłup.

Jak dbać o kręgosłuphttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/05/terapia-plecow-1024x522.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2014/05/terapia-plecow-150x150.jpgadminZdrowieból,kręgosłupNa bóle pleców uskarża się coraz to więcej ludzi. Statystyki są przerażające, bowiem już co drugi Polak mówi, iż dokuczają mu bóle kręgosłupa. Co gorsza - są to coraz to młodsi ludzie. Rodzaje bólów włosów Bóle pleców mogą być różne - mogą mieć inne nasilenie, lokalizację, charakter. Pojawiają się kłucia, mrowienia,...porady i testy