smartfon a zdrowie

Technologia prze do przodu oferując nam coraz doskonalsze rozwiązania. Mają one na celu znacząco ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, aczkolwiek różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania technologiczne niosą ze sobą także wiele różnych zagrożeń. W tym miejscu chcemy nieco więcej uwagi poświęcić wpływowi smartfona na zdrowie człowieka.

Powszechne w naszym życiu

Smartfon to urządzenie bardzo powszechne, które znajduje się obecnie w posiadaniu prawie każdej osoby. Problem w tym, że wiele osób nie korzysta z tego urządzenia we właściwy sposób. Smartfony tak naprawdę to nie tylko zastępca telefonu, urządzenie do kontaktu ze światem, podręczny dostęp do internetu. Można go używać w sposób jak najbardziej pozytywny, ale nie tylko. Smartfon to urządzenie emitujące określone promieniowanie. Używanie go kilka godzin w ciągu dnia wiąże się z negatywnym wpływem na fale mózgowe, na funkcjonowanie różnych narządów wewnętrznych. Poza tym powoduje problemy z koncentracją, powoduje znużenie.

Wedle wyników najnowszych badań, u dzieci używających smartfonów wykształca się w mózgu znacznie mniejsza ilość substancji białej odpowiedzialnej za funkcje logicznego myślenia, za funkcje rozwojowe. Ponadto również smartfon jest elementem, który znacząco może wpłynąć na funkcje seksualne mężczyzn. Tym samym jak najbardziej warto jest korzystać z nowoczesnych urządzeń, aczkolwiek jednocześnie należy to robić z rozsądkiem i w taki sposób, aby nie szkodzić sobie na zdrowiu. Pewne działania mogą bowiem być dla ludzkiego zdrowia czymś nieodwracalnym.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/Na-co-mozesz-zachorowac-uzywajac-smartfona-Sprawdz_article.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/Na-co-mozesz-zachorowac-uzywajac-smartfona-Sprawdz_article-150x150.jpgAneta R.Zdrowiesmartfon,smartfon a zdrowie,zdrowieTechnologia prze do przodu oferując nam coraz doskonalsze rozwiązania. Mają one na celu znacząco ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, aczkolwiek różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania technologiczne niosą ze sobą także wiele różnych zagrożeń. W tym miejscu chcemy nieco więcej uwagi poświęcić wpływowi smartfona na zdrowie człowieka. Powszechne w naszym życiu Smartfon to urządzenie...porady i testy