pies a zdrowie

Czy pies może pozytywnie wpływać na zdrowie człowieka. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy cechuje się także wpływem na jego zdrowie? Czy warto mieć psa w mieszkaniu i spędzać z nim każdego dnia trochę czasu?

Pies łagodzi stres, nerwice oraz zwalcza bezsenność

Jak dowodzą najnowsze badania pies łagodzi stres, nerwicę, a także zwalcza bezsenność. Co więcej pozytywnie wpływa również na nawiązywanie kontaktów międzyludzkich. Można zaznaczyć, że pies jest niezastąpiony dla człowieka, ponieważ nie tylko szybko można go trenować i szkolić, lecz również pełni rolę jako przewodnik niewidomych i niepełnosprawnych. Co więcej, specjalnie szkolone psy bronią, pomagają w szukaniu ofiar katastrof czy też szukają zaginionych. Okazuje się, że psy mogą również leczyć. W niemieckim czasopiśmie opisano przypadek psa, który wciąż lizał znamiona na skórze swojej pani. W końcu zgłosiła się do lekarza i okazało się, ze ma czerniaka. Pies uratował kobietę, ponieważ było to początkowe stadium choroby.

Psy motywują do zdrowia

Psy motywują osoby chore do odzyskania szybciej zdrowia. Są szczególnie ważne dla osób samotnych i starszych. Sprawiają, że zapominają one o problemach, łagodzą smutek samotności, a także zmuszają do wyjścia na spacer, czy też do innej aktywności fizycznej. Psy przywracają chęć do życia, dają pewność siebie i zapewniają nam radość życia. Warto zaznaczyć, że opieka nad psem uczy dzieci odpowiedzialności, tolerancji. Pies wycisza, uspokaja i korzystnie wpływa na zdolności intelektualne.

Pies a zdrowie człowieka https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/pies_2560x1600_028_retriever_z_nowej_szkocji-1024x640.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/pies_2560x1600_028_retriever_z_nowej_szkocji-150x150.jpgAneta R.Zdrowieczłowiek,pies,pies a zdrowieCzy pies może pozytywnie wpływać na zdrowie człowieka. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, ale czy cechuje się także wpływem na jego zdrowie? Czy warto mieć psa w mieszkaniu i spędzać z nim każdego dnia trochę czasu? Pies łagodzi stres, nerwice oraz zwalcza bezsenność Jak dowodzą najnowsze badania pies łagodzi stres, nerwicę,...porady i testy