poduszka dla dziecka

Zastanawiasz się czy niemowlę powinno być ułożone na poduszce? Zdaniem lekarzy pediatrów zdania na ten temat są podzielone. Często trudno jest wybrać właściwe rozwiązanie, co sprawia, że zanim dokonamy wyboru warto zastanowić się nad jego pozytywnymi i negatywnymi cechami. Jaka poduszka będzie idealnie dopasowana dla naszego malucha?

Poduszka elementem pościeli

Czy należy małemu dziecku, niemowlakowi kupić poduszkę? Na ogół lekarze zgodnie sugerują, że najlepiej kupić dziecku pierwszą poduszkę kiedy ukończy drugi rok życia. To wówczas następuje czas, w którym dziecko przenosi się do własnego łóżeczka, zaś poduszka jest niezbędną częścią składową każdej pościeli. Poduszka musi być jednak odpowiednio dobrana. Jeżeli poduszki są zbyt miękkie, bądź też zbyt wysokie wówczas kręgosłup dziecka znajduje się w nienaturalnej i wymuszonej pozycji. Bardzo łatwo może dojść wówczas do skrzywień kręgosłupa oraz do innych schorzeń.

Kręgosłup w linii prostej

Aby kręgosłup dziecka był zdrowy i doskonale się rozwijał, powinien być utrzymywany  w linii prostej. Tym samym główka powinna być położona równo z ciałem. Poduszka która jest zbyt duża, dziecko śpi w nienaturalny sposób, dlatego w bardzo łatwy sposób może dojść do odkształceń kręgosłupa. Warto wybrać poduszkę, która jest bezpieczna dla kręgosłupa niemowlaka. Oczywiście inną sytuacją są chwile, kiedy maluch jest przeziębiony. Gdy ma katar wówczas niezbędna jest nieco wyższa poduszka, która sprawi że w czasie snu będzie mu się lepiej oddychać. Oczywiście jeżeli choroba ustąpi wówczas od razu należy zastosować płaską poduszkę, by zadbać o kręgosłup dziecka.

Wygodna i komfortowa poduszka dla malucha

Oczywiście wybierając poduszkę dla malucha, musimy mieć na uwadze to aby była ona w pełni bezpieczna, ale zarazem wygodna. Komfort snu jest niezwykle istotny dla naszego malucha. Rano będzie budził się wypoczęty i skłonny do zabawy oraz nauki. To w jaki sposób śpi nasze dziecko ma bardzo duże znaczenie dla jego przyszłości. Dziecko uniknie bólu kręgosłupa, bólów głowy, ale także wszelkiego typu skrzywień i chorób.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/ddddd.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/07/ddddd-150x150.jpgAneta R.Poduszkikręgosłup dziecka,poduszka dla dzieckja,sen dzieckaZastanawiasz się czy niemowlę powinno być ułożone na poduszce? Zdaniem lekarzy pediatrów zdania na ten temat są podzielone. Często trudno jest wybrać właściwe rozwiązanie, co sprawia, że zanim dokonamy wyboru warto zastanowić się nad jego pozytywnymi i negatywnymi cechami. Jaka poduszka będzie idealnie dopasowana dla naszego malucha? Poduszka elementem pościeli Czy...porady i testy