sen dziecka

Każdy rozsądny rodzic zdaje sobie sprawę z faktu, że sen pełni bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Już od dnia narodzin w czasie snu maluch nabywa nowe umiejętności, rośnie, rozwija się i odpoczywa. Noworodek śpi niemalże 18 godzin w ciągu doby. W późniejszych latach sen skraca się, jednakże jego rola pozostaje tak samo ważna.

Poduszki ortopedyczne a zdrowie dziecka

Każdemu dziecku warto zapewnić zdrowy sen. Osiągnąć można to stosując idealnie dopasowane do jego potrzeb poduszki ortopedyczne. Poduszki to wyroby medyczne, które są niezbędne wówczas gdy borykamy się z problemami kręgosłupa, ale jednocześnie jeśli chcemy działać profilaktycznie i zapobiegawczo. Poduszka ma wspierać ciało naszego dziecka w czasie snu, nawet jeśli maluch nie ma żadnych problemów z kręgosłupem. Dzięki poduszkom mamy szansę wspierać prawidłowy układ kostny dziecka, a także zapobiega wszelkiego typu dysfunkcjom.

Warto zaznaczyć, że wybór poduszki ortopedycznej dla dziecka jest niezwykle ważnym elementem i nie warto oszczędzać, ponieważ przyniesie nam ta decyzja pozytywne skutki w przyszłości. Badania, jakie przeprowadzono dowiodły, że dzieci, które śpią regularnie na poduszce medycznej cechują się większą zdolnością i swobodą ruchową. Dodatkowo nie można zapominać, iż autonomiczny kształt poduszki sprawia, że sen dziecka staje się stabilny, głębszy a dzięki o wiele bardziej komfortowy. Dzieci które używają poduszek ortopedycznych śpią spokojniej, są wyspane, wypoczęte, oraz zrelaksowane. Tym samym w ciągu dnia są spokojniejsze, szybciej się uczą i lepiej integrują się z innymi dziećmi.

Bezpieczne produkty z certyfikatem

Wybierając poduszkę ortopedyczną dla naszego dziecka, warto mieć na uwadze, aby produkt był bezpieczny, sprawdzony i certyfikowany. Warto wybierać produkty posiadające certyfikaty CE i znak Q. Na ogół są one stworzone z najwyższej jakości pianki poliuretanowej z funkcją „memory”. Takie poduszki świetnie przystosowują się do kształtu ciała dziecka, dbają o kręgosłup, a także o dobre samopoczucie maluchów. Takich poduszek mogą już używać dzieci w wieku powyżej trzeciego roku życia.

Zdrowy i komfortowy sen dziecka jest podstawą do rozwoju układu kostnego, ale również psychicznego. Jeśli dziecko jest zrelaksowane i wypoczęte wówczas lepiej się rozwija, jest kreatywne, a także lepiej radzi sobie z problemami i stresem.

Zdrowy sen dzieckahttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdrowy-sen-dziecka-1024x639.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2017/05/zdrowy-sen-dziecka-150x150.jpgAneta R.Poduszkisen,sen dziecka,zdrowy sen,zdrowy sen dziecka'Każdy rozsądny rodzic zdaje sobie sprawę z faktu, że sen pełni bardzo ważną rolę w życiu dziecka. Już od dnia narodzin w czasie snu maluch nabywa nowe umiejętności, rośnie, rozwija się i odpoczywa. Noworodek śpi niemalże 18 godzin w ciągu doby. W późniejszych latach sen skraca się, jednakże jego...porady i testy