sport a rak

Jest to udowodnione, iż aktywność fizyczna jest elementem pozwalającym znacząco ograniczyć możliwość zachorowania na nowotwory. Nie jest to zatem tylko jakaś przesłanka, jakieś domniemanie, ale coś potwierdzonego faktami. Aktywność fizyczna ma istotne znaczenie zwłaszcza w kontekście takich rodzajów nowotworów jak rak prostaty, rak jelita grubego, rak piersi czy też rak płuc. W jaki sposób to działa?

Niewłaściwy tryb życia

Wiele rodzajów nowotworów, ich rozwój wynika z prowadzenia niewłaściwego trybu życia. Dlatego też bardzo istotnym czynnikiem staje się prowadzenie odpowiedniego trybu życia. Należy zatem połączyć ze sobą zdrowe odżywianie wraz z aktywnością fizyczną. Dlaczego aktywność fizyczna wpływa na ograniczenie rozwoju nowotworów? Zasadniczo podczas takiej aktywności fizycznej mamy do czynienia z dosyć dużym wydatkiem energetycznym, a tym samym mamy do czynienia ze zjawiskiem spalania pewnej części tkanki tłuszczowej. Tym samym nagromadzony w ciele człowieka tłuszcz nie ma większych szans na to, aby stanowić pożywkę dla komórek nowotworowych.

Nadmiar tkanki tłuszczowej, a więc nadwaga jest jednym z powodów tego, że organizmie człowieka nie dochodzi do zmian parametrach biochemicznych, które z kolei mogą mieć wpływ na mutację komórek nowotworowych. Tym samym jest to podstawowy powód do tego, aby w sposób szczególny móc zadbać o obecność aktywności fizycznej w codzienności człowieka. W szczególny sposób dotyczy to osób będących w pewnych grupach ryzyka związanych z rozwojem różnego rodzaju nowotworów.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/Wp3ktkqTURBXy8xMWQxNWEzZmY0YTY1MDBiN2M5MmFkZjVlMWU4YWQwOC5qcGVnkpUDAADNB7HNBFSTBc0DUs0B3g.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/12/Wp3ktkqTURBXy8xMWQxNWEzZmY0YTY1MDBiN2M5MmFkZjVlMWU4YWQwOC5qcGVnkpUDAADNB7HNBFSTBc0DUs0B3g-150x150.jpgAneta R.Zdrowieaktywność fizyczna,nowotwór,nowotwory,rak,ruch,zdrowieJest to udowodnione, iż aktywność fizyczna jest elementem pozwalającym znacząco ograniczyć możliwość zachorowania na nowotwory. Nie jest to zatem tylko jakaś przesłanka, jakieś domniemanie, ale coś potwierdzonego faktami. Aktywność fizyczna ma istotne znaczenie zwłaszcza w kontekście takich rodzajów nowotworów jak rak prostaty, rak jelita grubego, rak piersi czy też...porady i testy