aplikacje zdrowotne

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla naszego zdrowia jest sen. Chodzi tutaj nie tylko o ilość przespanych każdej nocy godzin, ale jednocześnie też chodzi o jakość owego snu. Ten ostatni ma bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia, dla podtrzymania dobrego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Jeśli nie mamy do czynienia z odpowiednią ilością godzin przeznaczonych na sen, jeśli nie mamy do czynienia z dobrą jakością snu, to wówczas będziemy mogli mówić o różnych konsekwencjach zdrowotnych. Brak snu, brak dobrej jakości snu wpływa bowiem na:

  • chroniczne zmęczenie
  • gorszą jakość myślenia, gorszą jakość pamięci
  • zmniejszenie ogólnej odporności na infekcje, na stres, na różne czynniki
  • zmniejszenie sprawności seksualnej

To tylko wybrane elementy ze znacznie szerszej listy niekorzystnych zmian zachodzących w ludzkim organizmie na skutek braku snu oraz dobrej jakości snu. Co jednak kryje się za pojęciem dobrej jakości snu?

Aplikacja na dobry sen

Dobra jakość snu to właściwa ilość przespanych godzin, to wygodny materac, to właściwa regeneracja ciała oraz mózgu. Aby móc lepiej zadbać o sen, aby mieć większą kontrolę nad tymże aspektem, warto jest skorzystać z najnowocześniejszych zdobyczy techniki. Między innymi możemy tutaj wskazać na ogólnie dostępną aplikację na smartfony o nazwie Sleep Time. Jej głównym celem jest określenie jakości snu danego użytkownika. Jest to aplikacja, która jest w stanie zebrać pewne dane na temat naszego snu. Tym samym na ich podstawie jest w stanie określić ilość godzin snu, jaką potrzebujemy, a nadto jest w stanie dokładnie określić te momenty, w których możemy się położyć do snu. Aplikacja analizuje głębokość naszego snu, momenty, w których się wybudzamy chociażby na moment. Jednocześnie też jeśli lepiej nam się zasypia przy określonych dźwiękach, to dzięki owej aplikacji owe dźwięki możemy wywołać, możemy taką funkcję załączyć. Aplikacja jest w stanie w pewnym zakresie pomóc nam uzyskać lepszą jakość naszego snu na co dzień.

Mimo tego, że aplikacja Sleep Time pomaga w uzyskaniu lepszej jakości snu, to jednakże nie można stwierdzić, że jest ona doskonałym rozwiązaniem na nurtujące nas problemy. Jeśli bowiem mamy do czynienia z chronicznymi zaburzeniami snu, to wówczas potrzeba jest profesjonalnej terapii prowadzonej przez specjalistów. W takiej sytuacji owa aplikacja może stanowić jednakże bardzo dobre uzupełnienie prowadzonej terapii snu. Tym samym warto ją mieć, tym bardziej, że jest ona darmowa.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/Android-smartphone-apps.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/Android-smartphone-apps-150x150.jpgAneta R.Zdrowieaplikacje na telefon,aplikacje zdrowotne,sen,zdrowieNie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla naszego zdrowia jest sen. Chodzi tutaj nie tylko o ilość przespanych każdej nocy godzin, ale jednocześnie też chodzi o jakość owego snu. Ten ostatni ma bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia, dla podtrzymania dobrego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Jeśli...porady i testy