beczki do pilates

Pilates jest uważany za jeden z bardziej skutecznych sposobów ćwiczeń fizycznych. Oprócz tego jest to także bardzo bezpieczny sposób na to, aby móc uzyskać określony cel. Jednakże nie byłoby w pełni skutecznego pilatesu, gdyby nie wykorzystywać określonych maszyn, określonych przyrządów. Mogą to być specjalistyczne krzesła, mogą to być reformery, ale jednocześnie też wiele osób docenia możliwości, jakie dają im beczki do pilates. To przyrządy, które w swojej formie przypominają właśnie beczkę, aczkolwiek współcześnie są one nieco bardziej rozbudowane niż pierwotnie. Należy bowiem zaznaczyć, że beczki te są wytworem myśli Josepha Pilatesa, który stworzył całą metodę.

Dlaczego beczki?

Powstaje pytanie o to, dlaczego warto postawić właśnie na wykorzystanie owych beczek? W tym względzie należy wskazać na ich uniwersalność wykorzystania do różnych celów. Dzięki beczkom do pilates można bowiem zrealizować takie cele treningowe jak:

  • zwiększenie elastyczności mięśni grzbietu,
  • wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych,
  • poprawa sylwetki ciała,
  • poprawa postawy ciała,
  • wzmocnienie mięśni brzucha,

W dobie, gdy mamy do czynienia z nadmiernym obciążeniem ludzkiego kręgosłupa, wykonywanie takich ćwiczeń ma swój głęboko uzasadniony sens i jest wskazane bezwzględnie wszystkim.

Jak wygląda, jak działa beczka do pilates?

Beczka do pilates składa się z dwóch zasadniczych elementów. Mowa jest o jednej części przypominającej swoim wyglądem właśnie ową beczkę. Ma ona półokrągły kształt, który jest wyściełany miękkim materiałem zapewniającym wysoki stopień wygody. Poza tym owa beczka jest połączona ze specjalną drabinką, która zapewnia większą stabilność, zapewnia bezpieczeństwo, a jednocześnie też pozwala na wykonanie znacznie większej ilości ćwiczeń. Beczka może mieć bardzo zróżnicowaną kolorystykę, ale jednocześnie też można ją dostosować do każdej osoby bez względu na wzrost. To sprawia, że mówimy w tym miejscu o swego rodzaju uniwersalnym przyrządzie do ćwiczeń pilates.

Przyrządów wykorzystywanych w ćwiczeniach pilates jest bardzo wiele. Beczki są tymi, które można zaliczyć do tych czołowych. Ich cena nie jest może niska, ale także nie można ją nazwać zaporową. W każdym razie na pewno możliwe do uzyskania korzyści są znacznie wyższe w porównaniu z ową ceną. Zakup beczki do pilatesu na własny użytek ma swój sens, aczkolwiek w głównej mierze z tym przyrządem będziemy się mogli zetknąć w klubach fitness oraz w innych miejscach, w których organizowane są zajęcia pilates.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/LadderBarrel-3-1024x701.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/LadderBarrel-3-150x150.jpgAneta R.Pilatesbeczki do pilates,pilates,sport,treningPilates jest uważany za jeden z bardziej skutecznych sposobów ćwiczeń fizycznych. Oprócz tego jest to także bardzo bezpieczny sposób na to, aby móc uzyskać określony cel. Jednakże nie byłoby w pełni skutecznego pilatesu, gdyby nie wykorzystywać określonych maszyn, określonych przyrządów. Mogą to być specjalistyczne krzesła, mogą to być reformery,...porady i testy