e papierosy

Bardzo modne ostatnimi czasy, zwłaszcza wśród młodzieży stało się palenie e- papierosów. W powszechnej opinii są one mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy. Na korzyść tego wynalazku przemawia zdecydowanie fakt, iż nie są tak nieprzyjemne dla nosa jak ich tytoniowe odpowiedniki. Są również tańsze no i można je palić w miejscach publicznych, z czego młodzi ludzie bardzo chętnie korzystają. Kwestią sporną jest natomiast ich szkodliwość.

Czy e papierosy są szkodliwe?

Ponieważ e papierosy pojawiły się stosunkowo niedawno na polskim rynku, badania na ten temat są bardzo ubogie. Sami użytkownicy są zgodni, iż e- papierosy nie powodują uporczywego kaszlu i drapania w gardle, które ma miejsce podczas palenia tradycyjnych wyrobów tytoniowych. W dymie tytoniowym jest niesamowicie dużo substancji, które potencjalnie zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Są wśród nich groźne substancje rakotwórcze, które co roku zbierają pokaźne żniwo. Natomiast w dymie powstałym w wyniku palenia e- papierosów tych substancji jest znacznie mniej. Sam dym można porównać do aerozolu.

Zwolennicy tego wynalazku twierdzą również, że pomogło im to pożegnać się raz na zawsze z tytoniem. Trzeba jednak pamiętać, że nadal są oni uzależnieni od nikotyny, gdyż e- papierosy należy traktować jako nikotynowe inhalatory. Jak wiemy, nikotyna ma działanie psychoaktywne, a więc przeświadczenie o nieszkodliwości e- papierosów są narażeni na znaczne pogłębienie uzależnienia. Tak więc e- papierosy powinny być traktowane jako mniejsze zło, niemniej jednak nadal zło.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/JvvktkpTURBXy9kY2E4ZWI1MzkzYmU4OGU5ZjM1NWU1ZWU3ZjgwMThlMy5qcGeTlQMAXs0D580CMZMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA.jpghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/JvvktkpTURBXy9kY2E4ZWI1MzkzYmU4OGU5ZjM1NWU1ZWU3ZjgwMThlMy5qcGeTlQMAXs0D580CMZMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA-150x150.jpgAneta R.Zdrowieból kręgosłupa,epapierosy,papierosy,zdrowieBardzo modne ostatnimi czasy, zwłaszcza wśród młodzieży stało się palenie e- papierosów. W powszechnej opinii są one mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy. Na korzyść tego wynalazku przemawia zdecydowanie fakt, iż nie są tak nieprzyjemne dla nosa jak ich tytoniowe odpowiedniki. Są również tańsze no i można je palić w...porady i testy