pilates

Aktywność fizyczna może przybierać bardzo różne formy. Jedne są bardziej popularne, inne nieco mniej. Do tej pierwszej kategorii z pewnością należy zaliczyć pilates. Nie ma jednakże w tym nic dziwnego z uwagi na to, że właśnie ćwiczenia pilates pozwalają zrealizować kilka kluczowych celów, są odpowiedzią na kluczowe bolączki współczesnego człowieka. Twórcą samej metody był w początkach XX wieku Joseph Pilates.

Nie byłoby jednak tak skutecznej metody, gdyby nie stworzono specjalistycznych urządzeń wspomagających ćwiczenia i rozbudowujących możliwości. Do tych urządzeń przede wszystkim należy zaliczyć reformery, które również są dziełem Josepha Pilatesa. Współcześnie nieco bardziej rozbudowane i urozmaicone, ale wciąż spełniające swoje podstawowe role.

Dlaczego reformery?

Dlaczego akurat reformery najlepiej nadają się do wykonywania ćwiczeń pilates? Zanim odpowiemy na to pytanie, należy nieco przybliżyć ich budowę. To pozwoli bardziej zrozumieć cel ich zastosowania. Reformery do pilates składają się z kilku zasadniczych elementów. Wskażemy tutaj na:

  • podłużną ramę
  • prowadnice
  • ruchomy wózek
  • linki lub paski wraz z uchwytami

Mimo, że modeli reformerów mamy na rynku sporo, to jednak wymienione wyżej elementy składowe są obowiązkowe dla każdego z nich. Każde tego rodzaju urządzenie ma możliwość regulowania naprężenia sprężyn, co pozwala dostosować ten parametr do własnych możliwości, potrzeb, do rodzaju wykonywanych ćwiczeń.

Reformery do pilates mogą mieć bardzo zróżnicowane wymiary. Tym samym można zetknąć się z dużymi urządzeniami, które zazwyczaj stanowią wyposażenie klubów fitness czy też innych miejsc przeznaczonych do grupowych ćwiczeń. Można jednakże zetknąć się także z mniejszymi modelami, które są składane, które można postawić w kącie, schować pod łóżkiem i mogą z powodzeniem stanowić prywatne wyposażenie konkretnej osoby. Tym samym pilates jest możliwy do skutecznego ćwiczenia zarówno w klubach fitness jak i samodzielnie we własnym domu.

Innego rodzaju wspomaganie

Oprócz reformerów, mamy także do czynienia z innego rodzaju urządzeniami wspomagającymi ćwiczenia pilates. Można tutaj wskazać na cadillac, na piłki, obręcze oraz wiele innych, dzięki którym skutecznie można zawalczyć o wzmocnienie partii mięśni głębokich czy też o realizację innych celów treningowych.

Pilates współcześnie jest jedną z popularniejszych form aktywności fizycznej. Dzięki niej można jednakże zrealizować bardzo wiele różnych celów treningowych, a tego nie da nam żadna inna forma aktywności fizycznej, co da nam pilates.

https://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/Blog-Reformer-Pilates-1024x600-px-1024x576-1024x576.pnghttps://poduszki-ortopedyczne.pl/wp-content/uploads/2019/05/Blog-Reformer-Pilates-1024x600-px-1024x576-150x150.pngAneta R.Pilatesćwiczenia,pilates,reformery,sport,zdrowieAktywność fizyczna może przybierać bardzo różne formy. Jedne są bardziej popularne, inne nieco mniej. Do tej pierwszej kategorii z pewnością należy zaliczyć pilates. Nie ma jednakże w tym nic dziwnego z uwagi na to, że właśnie ćwiczenia pilates pozwalają zrealizować kilka kluczowych celów, są odpowiedzią na kluczowe bolączki współczesnego...porady i testy